واکنش وزیر به شایعه افشای سوالات آزمون‌های نهایی

کد خبر: 1196629

وزیر آموزش و پرورش گفت: در جریان برگزاری آزمون های دی ماه ، مورد خاصی که بر خلاف پروتکل و دستور عمل امتحانات باشد، وجود نداشته است.

واکنش وزیر به شایعه افشای سوالات آزمون‌های نهایی

یوسف نوری صبح روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت:‌ برای آزمون های دی ماه که بیش از ۳۵۰ هزار نفر شرکت کردند و داوطلبان با سابقه تحصیلی هم در آن حضور دارند،‌ تدابیر لازم دیده شده و از امکانات سازمان سنجش برای برگزاری این آزمون ها با همکاری که دوستان در این سازمان داشته اند ، بهره برده‌ایم .

وزیر آموزش و پرورش در همین ارتباط افزود: موارد خاصی که بر خلاف پروتکل و دستور عمل امتحانات باشد و سبب افشا شده باشد وجود نداشته است، همچنین دوستان در شورای عالی انقلاب فرهنگی از فرآیند طراحی سوال تا اجرا بازدید کردند و نامه‌ای هم به اصحاب رسانه ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نهادها ناظر داده شده تا برای اطمینان در طول مدتی که تا پایان برگزاری آزمون های دی ماه باقی مانده ، بیایند و از این فرایند بازدید کنند .

این مقام عالی رتبه در وزارت آموزش و پرورش همچنین تصریح کرد : به طور طبیعی در جریان برگزاری امتحانات اتفاقاتی بوده که بعضا دانش آموزان تخلف کرده اند مانند نگاه کردن از برگه دیگری و یا موارد این چنینی که در امتحانات معمولی رخ می‌دهد، در مواردی که چنین اتفاقاتی رخ داده، برابر قوانین و مقررات امتحانی،‌ با دانش آموزان متخلف برخورد شده است.

 وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: برخی اخباری که در شبکه‌ها اجتماعی در مورد امتحانات پخش می‌شود، باعث فشار روانی بر روی دانش آموزان می شود و این موضوع بر عملکرد آنها اثر می‌گذارد و منجر به این می شود که آنها نتوانند با موفقیت امتحانات را پشت سر بگذارند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها