مخبر: توجه به تحقیقات کاربردی و قابل اجرا برای چالش‌های کشور ضروری است

کد خبر: 1199198

معاون اول رئیس‌جمهور توجه به تحقیقات کاربردی با رویکرد مسأله‌محور از موضوعات بسیار مهم و ضروری است که می‌تواند هم به رفع مشکلات و افزایش درآمدهای کشور منجر شود.

 مخبر: توجه به تحقیقات کاربردی و قابل اجرا برای چالش‌های کشور ضروری است

محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با حضور در دانشگاه تربیت مدرس در جلسه هیأت امنای این دانشگاه شرکت کرد.

مخبر در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه تربیت مدرس به دلیل مأموریت‌های خطیری که بر عهده دارد از ساحت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: این دانشگاه به جهت وظیفه تربیت اعضای هیأت علمی و مدرس در رشته‌های علمی مورد نیاز دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی کشور، نقش مؤثر و مهمی در توسعه تحصیلات عالی و تولید علم در کشور ایفا می‌کند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مسائل و چالش‌های مختلف داخلی و خارجی پیش روی کشور، تصریح کرد: دانشگاه تربیت مدرس می‌تواند با ورود به این مسائل و تعریف کارویژه‌های مرتبط، ساختارهایی چابک و علمی را برای رفع هر یک از این چالش‌ها فعال کند و راه‌حل‌هایی عملیاتی و قابل اجرا برای چالش‌های کشور پیشنهاد دهد.

مخبر همچنین با اشاره به رویکرد و توجه ویژه دولت سیزدهم به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور، توجه جدی به موضوع پژوهش را از اصلی‌ترین اولویت‌های دانشگاه‌ها دانست و افزود: هر میزان تخصیص اعتبار در بخش پژوهش بیش از آنکه هزینه باشد، سرمایه‌گذاری است.

وی ادامه داد: توجه به تحقیقات کاربردی با رویکرد مسأله‌محور از موضوعات بسیار مهم و ضروری است که می‌تواند هم به رفع مشکلات و افزایش درآمدهای کشور منجر شود و هم منابع مالی پایدار برای دانشگاه فراهم کند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه هنوز نتوانسته‌ایم از دارایی‌های کشور و منابع خدادای به نحو مطلوب استفاده کنیم، اظهار کرد: کانونی که باید به این موضوع به طور ویژه توجه کند و با حضور میدانی و فعال در حل مسائل کشور ایفای نقش کند، دانشگاهیان و اساتید هستند.

وی با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در جلسه درباره اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه تربیت مدرس، خاطرنشان کرد: یکی از مأموریت‌های دانشگاه تربیت مدرس، جذب دانشجو از خارج از کشور است و در کنار این مأموریت باید نسبت به ارتقای همکاری با مراکز علمی - پژوهشی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و تربیت اساتید برای تدریس در دانشگاه‌های خارج از کشور نیز اقدام کند.

در این جلسه که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز حضور داشت، رئیس دانشگاه تربیت مدرس گزارشی از وضعیت این دانشگاه و اقدامات صورت گرفته در بخش‌های مختلف نظیر توسعه و ارتقای کیفیت خدمات دانشجویی و بهبود مدیریت اجرایی و علمی دانشگاهی ارائه کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد