وحیدی: برخی می خواهند مردم را ناامید کنند

کد خبر: 1199806

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: نسبت به مسائل اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که مربوط به تحریم دشمن ‌نیست گاهی در داخل احساس خود تحریمی می‌کنیم، مسئولان کشور تصمیم خوب‌ می‌گیرند اما به میانه‌های کار که می‌رسند تصمیم دچار مشکل می‌شود.

وحیدی: برخی می خواهند مردم را ناامید کنند

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: نسبت به مسائل اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که مربوط به تحریم دشمن ‌نیست گاهی در داخل احساس خود تحریمی می‌کنیم، مسئولان کشور تصمیم خوب‌ می‌گیرند اما به میانه‌های کار که می‌رسند تصمیم دچار مشکل می‌شود.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار احمد وحیدی وزیر کشور که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: وزارت کشور از وزارتخانه‌های کلیدی است و حضور شما در هیئت دولت نقش هم‌افزایی دارد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های اخیر خود بر بحث امید آفرینی خیلی تاکید دارند که دلیلش روشن است؛ جامعه ای می تواند سرپا بماند که آینده روشنی برای خود ترسیم کند،‌ جامعه ناامید، تحرک، پویایی و بالندگی را از دست خواهد داد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مسئولان و مردم باید به آینده روشن امیدوار باشند، افزود: در کنار امیدواری باید اقداماتی که امیدآفرین است با تلاش، فعالیت و صرف وقت محقق شود.

وی تصریح کرد: جهاد تبیین باید مکملی برای امیدبخشی به آینده باشد و برای تحقق این امر، تقسیم کار بین عالمان دین و دولت صورت گیرد؛ البته بخش قابل توجهی از جهاد تبیین مربوط به دولت در بیان اقدامات انجام شده است.

آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی، نقش کلیدی در تحقق جهاد تبیین دارد، خاطرنشان کرد: دولت و وزارت کشور مجموعه های تاثیرگذار در اطلاع رسانی هستند؛ به گونه ای که نقاط قوت برجسته شود و از تبلیغات سوء و برجسته کردن نقاط ضعف توسط دشمن جلوگیری شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید اقدامات سال‌های گذشته برجسته و تبیین شود، بیان کرد: گاهی اوقات به داشته های خود فکر نمی‌کنیم و صرفا نسبت به آینده مطالبه‌گر هستیم؛ آرمان خواهی خوب است، ولی نباید به معنای نادیده گرفته شدن اقدامات انجام باشد.

وی با اشاره به اینکه جنگ ادراکی دشمن بی تاثیر نیست، افزود: دشمن به گونه ای توقع و انتظار ایجاد می کند که جامعه دچار اشتباه محاسباتی خواهد شد؛ افراد به جای اندیشیدن به مسائل کشور به مسائلی می پردازند که نگران‌کننده است.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: گاهی اوقات به مسائل اجتماعی و آسیب های اجتماعی در مقایسه با مسائل اقتصادی کم‌تر پرداخته می شود؛ همانطور که دولت و علما باید در اقتصاد دغدغه مند باشند،‌ حفظ ارزش های جامعه و اجتناب از آسیب هایی که انقلاب را نشانه گرفته باید توامان مورد توجه باشد.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به این که بعد از قضایای اخیر، فرهنگ بخشی از جامعه دچار مشکل شده است، بیان کرد: البته بخشی با قاطعیت دینی پای کار هستند و تزلزل ناپذیرند و پایبند به ارزش های انقلاب هستند.

وی تأکید کرد: منشا آسیب‌های اجتماعی نیز باید شناسایی و راهکارها بررسی شود و این نگرانی متدینین جامعه است.

امام جمعه قم با بیان اینکه از مبدا تا مقصد جز نظارت قوی راه حلی نیست و نباید با متخلف تعارف و مماشات کرد، ادامه داد: نسبت به مسائل اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که الزاما مربوط به تحریم دشمن ‌نیست گاهی در داخل احساس خود تحریمی می کنیم ، مسئولان کشور تصمیم خوب‌ می‌گیرند به میانه های کار که می رسند تصمیم دچار مشکل می شود.

*برخی می خواهند مردم را ناامید کنند

وحیدی نیز در ابتدای این دیدار گفت: دولت سیزدهم دربرابر اقدامات و فعالیت‌های ضد اسلامی و ضد ارزشی ایستاده است و به همین دلیل دشمن به صورت جدی به دنبال تخریب دولت و انحراف افکار عمومی نسبت به اقدامات و تلاش‌های کارگزاران است.

وی ابراز داشت: دولت با وجود مشکلاتی که از قبل بوده و امکاناتی که در اختیارش است و شرایط جهانی و بین المللی کشور را اداره کرده است.

وحیدی افزود: مدیریت برف در آمریکا را دیدیم که ۵۶ کشته داد، اما کار بسیار خوبی در کشور انجام شد که یک نفر جان‌باخته هم نداشتیم و وزارت نفت و استانداری ها نقش موثری ایفا و صنایع هم مدیریت کردند.

وی ادامه داد: در این شرایط برخی به جای تقدیر از مدیریت خوب مسئولان و همراهی و نوع دوستی مردم، اقدامات دولت را تخریب می کنند.

وزیر کشور با اشاره به این‌که‌ برخی می‌خواهند مردم را ناامید کنند که دولت کار نکرده و کار نمی‌کند، گفت: دولت و همه وزرا شبانه روز کار می‌کنند. مصرف برق در تابستان امسال بخوبی مدیریت شد و در آب و برق کارهای بسیاری در دولت سیزدهم انجام شد که در سابق انجام‌ نشده بود.

وحیدی در ادامه با بیان اینکه برای رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی فقط نباید از دولت انتظار داشت گفت: مسایل اجتماعی از عمیق ترین‌مسائل و آسیب هایی است که گرفتار شدیم و علت آن رها شدگی حداقل ۲۴ ساله است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها