علوی: بعد از انقلاب در همه ابعاد و حوزه‌ها پیشرفت کردیم

کد خبر: 1204216

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه پیشرفت و توسعه بعد از انقلاب اسلامی در همه ابعاد و حوزه‌ها صورت گرفته است، گفت: مثلا در حوزه سلامت پیشرفت‌ها، کشور ما را به مرجع سلامت تبدیل کرده است.

علوی: بعد از انقلاب در همه ابعاد و حوزه‌ها پیشرفت کردیم

سیداحمد علوی عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌ وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دستاوردهای چهل و چهار ساله انقلاب اظهار داشت: پیشرفت و توسعه بعد از انقلاب اسلامی در همه ابعاد و حوزه‌ها صورت گرفته است، در حوزه سلامت جمهوری اسلامی  پیشرفت‌هایی صورت داده و در جهان و منطقه غرب آسیا به یک کشور مرجع سلامت تبدیل شده است.

علوی در همین زمینه به دیپلماسی سلامت و توریسم درمانی در کشور پس از انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: دانشمندان علوم پزشکی و داروسازی ما علیرغم اینکه دنیا هنوز با کووید-۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند توانستند این ویروس را شکست دهند و توانایی ما در تولید و تزریق واکسن‌ کرونا تعجب جهانیان را به دنبال داشت.

عضو جبهه ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز ماهانه هزاران بیمار از کشورهای اطراف جمهوری اسلامی ایران برای دریافت انواع خدمات درمانی به کشور ایران عزیمت می کنند و قبل از انقلاب این جهت معکوس بود.

وی با تاکید بر اینکه ما به نقطه‌ای که اکنون در آن قرار داریم قانع نیستیم، گفت: اگر تحریم‌های ظالمانه دشمنان و ماجراجویی‌های آنان نبود پیشرفت‌های ما بیشتر از چیزی بود که اکنون وجود دارد اما دشمنان با سنگ اندازی های مختلف همواره تلاش داشتند تا مردم را از انقلاب خود مایوس کنند.

علوی به پیشرفت‌های حاصل شده در عرصه تکنولوژی و علوم جدید در کشور اشاره و تصریح کرد: از همان ابتدای انقلاب نگاه برای پیشرفت و ایجاد تحول در کشور به دانشگاه بود هرچند که دشمنان در این عرصه نیز با ایجاد تحریم و تهدید از تبادل اطلاعات و علوم بین ایران و دیگر کشورها جلوگیری می‌کنند و بنا دارند که حرکت رشد علمی کشور را کند و متوقف کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: ایران قوی و مقتدر مولفه‌هایی دارد که دشمنان و در راس آنان آمریکا به درستی می‌دانند که نمی توانند جمهوری اسلامی را با جنگ نظامی متوقف کرد چرا که جمهوری اسلامی در موضوع نظامی به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری همه پیشرفت‌ها را صورت داده است.

وی افزود: دشمنان می دانند امروز جمهوری اسلامی در سرتاسر دنیا متحدانی دارد که اگر به ایران آسیبی وارد شود پاسخش را از کل دنیا دریافت خواهند کرد.

علوی با بیان اینکه امروز دشمنان جمهوری اسلامی به جای جنگ نظامی، سراغ جنگ ترکیبی رفته اند، خاطرنشان کرد: یکی از تحلیلگران آمریکایی گفته بود که آمریکا مستقیماً و فوراً به هیچ کشوری حمله نمی‌کند مگر اینکه تضعیفش کرده باشد و وقتی که آن کشور تضعیف شد و تحلیل رفت حمله نظامی و فیزیکی را آغاز می‌کند یعنی همان کاری که با عراق انجام داد.

عضو جبهه ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در این جنگ ترکیبی که علیه ایران آغاز شده آنان به دنبال این هستند تا ایران در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی ضعیف و ورشکسته کند آنگاه پشتوانه اصلی نظام را که همواره مردم بوده و هستند را سرخورده و ناامید کنند.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه اقتصادی باید وابستگی‌ها به دلار را به مرور کاهش می‌دادیم گفت: این میزان از وابستگی به دلار و تنظیم کردن همه مسائل اقتصادی با نوسانات این ارز سبب شده تا دشمن بتواند برای ضربه زدن به اقتصاد کشور حساب ویژه ای باز کند.

علوی با اشاره به درنظرگرفتن شعار‌های اقتصادی برای عنوان سالهای گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: توجه به تولید داخل و کنار گذاشتن دلار از معادلات اقتصادی و تجاری مسئله مهمی بود که متاسفانه از سوی مسئولان اجرایی کشور آنگونه که باید و شاید مجدانه پیگیری نشد.

وی با اشاره به گلایه‌ها و نارضایتی مردم از مسائل اقتصادی گفت: امروز همه باید در این عرصه پای کار بیایند تا نه تنها عقب ماندگی های اقتصادی را جبران کنند بلکه جلوی ویژه‌خواری ها در هر شکل و قالبی گرفته شود چرا که دشمن سالهاست که به دنبال این بوده تا از نارصایتی‌ها در مسائل اقتصادی بحران سازی امنیتی کرده و بهره برداری سیاسی کند.

علوی با بیان اینکه مدیران باید بدانند که رضایت خدا در رضایت مردم است، گفت: قوای سه گانه، نهادهای انتخاباتی و انتصاباتی، مدیریت شهری و انتظامی همه باید برخی نارسایی‌ها و جهت‌گیری ها را در جهت ایجاد رضایتمندی مردم تنظیم کنند./ارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها