در دیدار امیرعبداللهیان با بشار اسد چه گذشت؟

کد خبر: 1209636

در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رییس جمهور سوریه، حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به این کشور در بحبوحه زلزله اخیر شدیداً محکوم شد.

در دیدار امیرعبداللهیان با بشار اسد چه گذشت؟

در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رییس جمهور سوریه، حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به این کشور در بحبوحه زلزله اخیر شدیداً محکوم شد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، عصر پنجشنبه در دمشق با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه دیدار و ضمن ابراز همبستگی و همدردی در ارتباط با زلزله اخیر در این کشور، پیرامون گسترش هر چه بیشتر مناسبات فیمابین، تحولات منطقه ای و موضوعات مورد علاقه مشترک در عرصه بین المللی گفت و گو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان

در این ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مراتب تسلیت و همدردی و همبستگی دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران به مناسبت جان باختن تعداد زیادی از مردم سوریه در جریان زلزله مهیب اخیر در این کشور را تجدید کرد.

امیرعبداللهیان موضع مستحکم و بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر ضرورت رفع محاصره ظالمانه آمریکا و کشورهای غربی علیه سوریه و لزوم جلب حمایت و ارسال کمک های بین المللی برای زلزله‌زدگان سوری را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به ارسال کمک های مخلصانه از سوی گروه‌های مقاومت به مردم سوریه، این کمک ها را تجلی همبستگی و حمایت محور مقاومت از دولت و مردم سوریه ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گشایش های اخیر در روابط کشورهای عربی با سوریه را واقع گرایانه و گامی مثبت در مسیر همبستگی اسلامی دانست.

امیرعبداللهیان حملات مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه را قاطعانه و با شدیدترین لحن محکوم کرد و افزود :حمله سبعانه اخیر رژیم صهیونیستی در بحبوحه زلزله سوریه ناشی از خوی تجاوزکارانه و ضدانسانی رژیم غاصب صهیونیستی و همچنین سراسیمگی آن رژیم نژادپرست از تغییر معادلات سیاسی در سوریه است. همچنین رژیم صهیونیستی سعی دارد افکار عمومی و توجهات را از اوضاع رو به وخامت و تحولات داخلی در سرزمین های اشغالی فلسطین منحرف کند.

در این دیدار رئیس جمهور سوریه از پیام ها و مواضع همبستگی و همدردی مقام معظم رهبری و ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و کمک ها و حمایت های دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران از زلزله‌زدگان سوریه تقدیر و تشکر به عمل آورد.

وی افزود :سفر امروز شما به مناطق زلزله زده نشان داد که حمایت های دولت و ملت ایران از سوریه و زلزله زدگان سوری تنها یک حمایت مادی نیست بلکه جنبه های قوی معنوی دارد و ارزشمند است.

 بشار اسد تاکید کرد :در شرایط حساس تحولات منطقه ای، این سفر یک معنای عمیق سیاسی نیز به همراه دارد.

رییس جمهور سوریه ضمن تاکید بر گسترش مناسبات ایران و سوریه، این مناسبات راهبردی را به نفع ثبات و امنیت در منطقه ارزیابی کرد.

 

حسین امیرعبداللهیان؛ وزیر امور خارجه کشورمان که در ادامه سفرهای منطقه‌ای خود به دمشق سفر کرده با بشار اسد رییس‌جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

 امیرعبدالهیان امروز پنجشنبه پس از حضور در شهر لاذقیه، بازدید از مناطق زلزله‌زده و دیدار از کمپ زلزله‌زدگان با استقبال فصیل مقداد وزیر خارجه سوریه وارد دمشق شد.

امیرعبداللهیان در بازدید از مناطق زلزله‌زده در لاذقیه، در جمع خبرنگاران گفت: ایران دوست روزهای سخت مردم و دولت سوریه بوده و خواهد ماند.

وی افزود: برای همه بازماندگان آرزوی صبر و برای جانباختگان آرزوی علو درجات را دارم.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به کمک‌های ارسالی ایران برای مردم زلزله‌زده این کشور گفت: هلال احمر و سپاه و دیگر بخش‌ها از روز اول اقدام به امداد‌رسانی کردند و ما به اقدامات خود تا عبور از این مرحله ادامه می‌دهیم.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها