استقبال ایران از پیشنهاد کره جنوبی

کد خبر: 1210602

عضو شورای بین المجالس مجلس شورای اسلامی ایران در دیدار دبیرکل مجلس کره جنوبی، از پیشنهاد این کشور برای ارتقا روابط اقتصادی میان ایران و کره جنوبی استقبال کرد.

استقبال ایران از پیشنهاد کره جنوبی

عضو شورای بین المجالس مجلس شورای اسلامی ایران در دیدار دبیرکل مجلس کره جنوبی، از پیشنهاد این کشور برای ارتقا روابط اقتصادی میان ایران و کره جنوبی استقبال کرد.

روح‌الله متفکرآزاد عضو شورای بین المجالس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه امروز سه‌شنبه 23 اسفند 1401 مجلس در حاشیه نشست یکصد و چهل و ششم اتحادیه بین المجالس جهانی در منامه بحرین با دبیرکل مجلس کره جنوبی لی‌کوانگ‌جائه و هیئت اعزامی این کشور دیدار و گفتگو کردند.

متفکرآزاد در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به سابقه روابط طولانی سیاسی و اقتصادی میان دو کشور و پیوندهای مشترک میان طرفین از اهمیت حفظ روابط دوستانه بدون توجه به اعمال دخالت‌های کشورهای ثالث به عنوان اصل پایداری روابط یاد نمود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی مجلس شورای اسلامی با ابراز نارضایتی از برخی اتفاقات اقتصادی و سیاسی از قبیل بلوکه‌سازی بانکی و امثالهم که باعث سردی روابط دو کشور شده است، بازگشت روابط به حالت قبلی و بلکه بهتر از آن را نیازمند تحرک طرف کره‌ای در از بین بردن زمینه‌های ایجاد شده دانست.

متفکرآزاد اظهار کرد: ما نه‌تنها با کشورهای منطقه که برای کل دنیا خواستار صلح و عدالت هستیم و در این راه شهیدان زیادی داده‌ایم؛ ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی که قهرمان شکست دادن تروریسم در دنیاست از اعمال غیر قابل گذشت آمریکایی‌ها بر علیه جهان است. تقدیم شهدای فراوان در حفظ مرزها و علیه قاچاق مواد مخدر از یک سو و فرهنگ مهاجرپذیری ما برای میلیون‌ها میهمان افغانستانی نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران سابقه‌ای طولانی در همزیستی مسالمت‌آمیز با مردم جهان دارد.

وی در ادامه گفت: دولت حاضر ما چند سیاست کلی را دنبال می‌کند که توسعه روابط با کشورهای آسیایی از آن جمله است و این سیاست مورد حمایت ما در مجلس هم بوده است لذا حفظ روابط حسنه با دوستان و تداوم آن در دستورکار ما قرار دارد، ما قدر دوستان‌مان در شرایط سخت را می‌دانیم و در انتخاب شرکای اقتصادی‌مان در دوران گشایش‌ها این موضوع را مد نظر قرار می‌دهیم.

کوانگ جائه: لزوم رفت و آمد هیئت‌های ایران و کره جنوبی برای تسهیل امور و افزایش روابط

دبیرکل مجلس کره جنوبی لی کوانگ جائه نیز در ادامه، ضمن تاکید بر وجود روابط دو جانبه قوی و تاریخی میان دو کشور و تاثیر آن درحال حاضر بر اقتصاد منطقه، خواستار گسترش مناسبات میان طرفین شد و پیشنهاد داد که برای تسهیل امور و افزایش روابط دوجانبه، هیئت‌هایی به‌صورت مجازی و حضوری رد و بدل شوند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها