سئوال از وزیر علوم کلید خورد

کد خبر: 1225588

نماینده اهواز در مجلس بیان کرد که توضیحات آقای زلفی‌گل وزیر علوم پیرامون سوال وی قانع کننده نبوده و سوال جهت رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

سئوال از وزیر علوم کلید خورد

مجتبی یوسفی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از محمدعلی زلفی گل وزیر علوم درباره عدم انطباق اقدامات صورت گرفته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با برنامه‌های ارائه شده در زمان رأی اعتماد، خبر داد.

وی افزود: طبق آیین‌نامه وزیر علوم برای پاسخ به سوال بنده در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور یافت و توضیحاتی را پیرامون محور سوال بنده ارائه کرد؛ اما توضیحات آقای زلفی‌گل قانع کننده نبود و سوال جهت رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

نماینده اهواز در مجلس درباره محورهای سوال خود از وزیر علوم، گفت: وضعیت نه چندان مناسب رشد علمی و وضعیت رتبه علمی کشور، وضعیت پژوهش‌های علمی در کشور و همچنین شرایط استفاده از ظرفیت صنعت و حرفه آموزی از جمله محورهای سوال بنده از آقای زلفی‌گل است.

یوسفی خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 2 سال از عمر دولت گذشته و زمان آن است که وزیر علوم باید گزارشی از عمل به وعده‌هایی که در زمان رأی اعتماد داده بود به مجلس ارائه کند.

نماینده اهواز در مجلس اظهار کرد: با توجه به اینکه سوال از آقای زلفی‌گل در صحن مجلس مطرح خواهد شد، لذا طبق آیین‌نامه وزیر علوم باید در جلسه علنی حضور یابد و اگر توضیحات وی قانع کننده نباشد، وی از مجلس کارت زرد اخذ می‌کند و اگر قانع کننده باشد سوال از دستور کار خارج می‌شود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها