گروسی: همکاری آژانس اتمی با ایران ادامه دارد

کد خبر: 1231811

مدیرکل آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی امروز در سخنانی در کنفرانس خبری خود در توکیو اعلام کرد: همکاری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ایران ادامه دارد.

گروسی: همکاری آژانس اتمی با ایران ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز جمعه در سخنانی ادعا کرد که همکاری این نهاد با ایران رضایت‌ بخش نیست.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در یک کنفرانس خبری در شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن در این باره گفت: همکاری آژانس با ایران ادامه دارد؛ اما نه در سطحی که من می‌ خواهم باشد. من این موضوع را به همتایان ایرانی خود گفته ام.

وی در کنفرانس خبری که در باشگاه ملی مطبوعات ژاپن برگزار شد، بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از این توافق در سال ۲۰۱۸ و تداوم بدعهدی و انفعال اروپا در قبال تعهداتش مقابل ایران، وضعیت آن را «دشوار» توصیف کرد.

«رافائل گروسی» در این باره اضافه کرد: وضعیت دشوار است… تلاش‌ها (برای مذاکرات ازسرگیری دوباره برجام) در حال حاضر متوقف شده است... بنابراین چیز زیادی برای رفتن به آنجا وجود ندارد.

«گروسی» با اشاره به سفر خود به ایران در ماه مارس سال جاری گفت که دو طرف دارای «مسائل معلق زیادی» هستند.

این مقام آژانس خاطر نشان کرد که با همتایان ایرانی خود بر سر «بیانیه مشترک و برخی فعالیت‌هایی که باید انجام دهیم» به توافق رسیده بود؛ اما اجرای این توافق بسیار کند بوده است.

گروسی در پاسخ به سوالی گفت: بنابراین، سعی می‌کنم کارها را تسریع کنم تا از بازگشت مجدد تنش جلوگیری کنم.

گفتنی است که رافائل گروسی دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سفر اسفند ماه سال گذشته خود به ایران در گفتگویی با شبکه الجزیره درباره سفر اخیر خود به تهران موضع گیری کرد.

دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: سفر هفته گذشته به تهران ما را قادر ساخت تا در مورد مسائل و اصول واقعی به تفاهم برسیم. ما در بالاترین سطح از ایران تعهداتی گرفتیم و این تعهدات با تمام دوره‌های قبل تفاوت دارد.

رافائل گروسی» دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه با این شبکه گفت که سفر هفته پیش وی به تهران بسیار حائز اهمیت بوده است. / مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها