سخنگوی دولت: رشد اقتصادی کشور به ۴.۳ درصد رسید

کد خبر: 1233795

سخنگوی دولت با بیان اینکه با ایمان به توانایی‌های داخلی در ۲ سال گذشته، رشد اقتصادی ما به ۴.۳ درصد و تورم نیز به ۴۶ درصد رسیده است، گفت: حجم نقدینگی کشور نیز که در دولت قبل به ۴۳ درصد رسیده بود اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

 سخنگوی دولت: رشد اقتصادی کشور به ۴.۳ درصد رسید

علی بهادری جهرمی عصر امروز در نشست با دانشجویان در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی لنگرود با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم اظهار کرد: دولت سیزدهم در حالی شروع به کار کرد که به ما می‌گفتند کلید حل مشکلات آمریکا و غرب است و هرچیزی که آن‌ها می‌گویند را باید بپذیرید تا مشکلاتتان حل شود.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی ما در دهه ۹۰ که دولت به دنبال کمک از آمریکا و غرب بود و قرار بود که در قلب راکتور اراک سیمان بریزند، ۰/۴ درصد بود، گفت: رشد اقتصادی دولت قبل به جای رشد برای کشور تورم آورد زیرا در شهریور سال ۱۴۰۰ تورم ما ۵۹/۳ درصد شد که آخرین بار این تورم را حدود ۷۰ سال پیش تجربه کرده بودیم و این دستاورد تفکری است که به دنبال این بود مشکل کشور را از بیرون از کشور حل کند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه وقتی هشت سال کشور آنگونه اداره شود معلوم است که کشور دچار مشکل اقتصادی شده و سفره مردم کوچک می‌شود، تصریح کرد: دولت سیزدهم زمانی شروع به کار کرد که روزانه بیش از ۷۰۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت می‌کردند و برجام، آمال آرزوهای دولت قبل نیز پاره شده بود، تورم ۶۰ درصد بود و مردم نیز ناامید شده بودند و کشور هم ویدیو کنفرانسی اداره می‌شد، اما دولت سیزدهم با علم به این مشکلات کشور، وارد میدان شد و شرط حل مشکلات نیز بازگشت به گفتمان انقلاب اسلامی بود.

بهادری جهرمی با بیان اینکه با ایمان به توانایی‌های داخلی در ۲ سال گذشته، رشد اقتصادی ما به ۴.۳ درصد و تورم نیز به ۴۶ درصد رسیده است، گفت: حجم نقدینگی کشور نیز که در دولت قبل به ۴۳ درصد رسیده بود اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه استقلال و آزادی، ۲ شعار اصلی انقلاب ما بود، افزود: این شعار، نشان می‌دهد که در آن زمان آزادی وجود نداشت اما اگر مقصود از آزادی، این بندوباوی است که غربی‌ها می‌گویند، باید گفت که بیشتر از الان، در آن سال‌ها بود.

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه بی‌بندوباری ملعبه‌ای برای دست نیافتن به آزادی حقیقی است، بیان کرد: دنیای متمدن امروزی و دنیای غرب، امروز سعی می‌کند با گم‌کردن مسیرهای حقیقی در زیر سایه مسائل فرعی، اجازه ندهد، ذهن انسان مسیر درست زندگی را پیدا بکند.

سخنگوی دولت افزود: در قبل انقلاب حق مشارکت در امور اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از مردم ما سلب شده بود و باید امثال این موضوعات را برای جوانان تشریح کرد و مورد بررسی قرار داد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه پادشاهان ایران قبل از انقلاب با دستور، اخم و لبخند غرب تصمیم می‌گرفتند، گفت: بحرین را از کشور ما جدا می‌کردند و در تایید آن سخنرانی می‌کردند، شاه را غرب انتخاب می‌کرد، بعد علیه آن کودتا و یکی دیگر را انتخاب می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه یک زمانی رییس‌جمهور آمریکا و انگلیس و شوروی در ایران جلسه می‌گذاشتند اما پادشاه ایران خبر نداشت که اینها در تهران جلسه گذاشته‌اند، تصریح کرد: به پادشاه ایران می‌گفتند اگر با ما کار دارید باید به سفارت شوروی بیایید و اگر سفارت شوروی درخواست مذاکره و دیدار را می‌پذیرفت، محمدرضا شاه پهلوی از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجید و به این موضوع افتخار می‌کرد.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه مردم ما باید بدانند که استقلال سیاسی کشور ما آن موقع اینگونه بود، بیان کرد: در بخش اقتصادی که توانایی تولید مستقل را نداشتیم، درآمد نفتی ما رشد اقتصادی غرب بود و به نوعی منابع و مصارف ما جهت رشد غرب بود و ما فقط یک نمونه در دنیا هستیم زیرا سال‌های سال است که کشورهای غربی و آمریکا با ایجاد فاصله طبقاتی و استعمار، بلا بر سر کشورها می‌آورند تا خودشان رشد اقتصادی داشته باشند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و غربی‌ها مدعی بودند که ایران‌دوست و رفیق ما است، گفت: به دنیا اعلام می‌کردند که ایران ژاندارم منطقه است و دست آن را گرفته‌ایم، حال باید این تحقیق صورت بگیرد که این‌ها چه رشد اقتصادی برای کشور ما در زمان خود به ارمغان آورده‌اند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی ما بعد از ۵۱ سال سلسله پهلوی وابسته به غرب، چه آورده‌ای برای کشور ما داشت، بیان کرد: آیا ما در صنایع ریلی، هوایی، مس، فولاد پیشرفت کرده‌ایم؟ منظور از موضوعات مطرح شده، تولیدات داخلی است نه اینکه با فروش نفت قطعات وارد شده باشد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در آن زمان اقتصاد نظامی ما به نحوی بوده که پادشاه کشور از ورود روسای جمهور دیگر خبردار نمی‌شد، تصریح کرد: موضوع دیگر اینکه اوایل انقلاب کشور همسایه تصور می‌کند که اگر به ایران حمله کند هفت روزه می‌تواند، ایران را فتح کند و این نشان می‌دهد که دنیا چنین تصوری از ایران داشت و اگر تفکر انقلاب اسلامی و بسیجی که امام خمینی (ره) تشکیل دادند، نبود که تکلیف جنگ تحمیلی از همان اول مشخص بود.

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه کشور ما باید بعد از انقلاب در حوزه استقلال و آزادی بررسی شود، افزود: اکنون در حوزه آزادی حق انتخاب و سرنوشت داریم یعنی رییس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی رهبری با واسطه مجلس خبرگان رهبری را مردم انتخاب می‌کنند و همه مناسب حکومتی برای مردم دست‌یافتنی شده است.

وی با اشاره به حوزه استقلال در بعد از انقلاب گفت: آنقدر استقلال کشور ما برای جهان مشخص شده که ابرقدرت نظامی جهان سالهاست جمهوری اسلامی ایران را تحریم می‌کند اما این کشور هیچ وقت زیر سلطه‌اش نرفته و مقاوم ایستاده است و موضوع دیگر هم اینکه استقلال کشور ما به حدی قوی شده که روسیه دومین قدرت نظامی دنیا وارد جنگ شده و طرف دوم جنگ که مورد حمایت غرب و آمریکا نیز است، ادعا می‌کند که معادلات جنگ با ارسال احتمالی پهپادهای ایرانی برهم خورده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در موضوع اقتصادی هم که اکنون وابسته به کشورهای دیگر دنیا نیستیم، تصریح کرد: در حوزه فولاد، مس، هوافضا، صنعت، معدن و دانش‌بنیان رشد چشمگیری داشته‌ایم و آمارهای ما در حوزه رشد علمی، فرهنگی و آموزشی نیز قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست زیرا در اوایل انقلاب امکانات صنعتی را وارد می‌کردیم اما اکنون نه تنها نیاز داخل را تامین می‌کنیم بلکه دستاوردهای صنعتی، رباتیک و فنی‌ومهندسی را به دنیا صادر می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مقایسه ۴۰ سال قبل انقلاب با ۴۰ سال بعد انقلاب یک توهین است، بیان کرد: تمام رخدادهای ۴۰ سال قبل از انقلاب با حمایت آمریکا و غرب صورت گرفته بود اما این دستاوردهای ارزشمند ۴۰ سال بعد از انقلاب بدون حمایت غرب و آمریکا بوده و با ایمان توانایی دانشمندان و نخبگان داخلی ما محقق شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد