زارعی: پیوستن عناصر ارتش به مخالفین حیات رژیم صهیونیستی را با خطر مواجه می‌ کند

کد خبر: 1235046

یک کارشناس سیاسی منطقه غرب آسیا گفت: اخیراً در داخل سرزمین‌های اشغالی عناصر اصلی ارتش قوانین را زیر پا گذاشته‌ و در تظاهرات مخالفین شرکت کرده‌اند که حیات این رژیم را به خطر خواهد انداخت.

زارعی: پیوستن عناصر ارتش به مخالفین حیات رژیم صهیونیستی را با خطر مواجه می‌ کند

سعدالله زارعی کارشناس سیاسی منطقه غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص گسترش تظاهرات‌های مخالفین در داخل سرزمین‌های اشغالی و حضور نظامیان در میان آنها، گفت: تظاهرات اخیر یهودیان مخالف دولت در تل‌آویو و شهرهای دیگر رژیم صهیونیستی از مرز یک میلیون نفر هم فراتر رفته و همچنان هم ادامه دارد.

وی افزود: در مورد پیوستن نیروهای ارتش به تظاهرکنندگان و مخالفین نتانیاهو باید به این نکته توجه داشته باشیم که یک در هم تنیدگی میان ارتش و احزاب در رژیم صهیونیستی وجود دارد و از آنجایی که همه شهروندان یهودی ساکن زمین‌های اشغالی به عنوان یک عنصر در ارتش محسوب می‌شوند، طبیعتاً احزاب هم از همین جمعیت شکل می‌گیرند.

طبق قوانین عناصر اصلی ارتش رژیم صهیونیستی نباید در تظاهرات علیه دولت شرکت کنند

رئیس پژوهشکده جبهه مقاومت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی با اشاره به عضویت توأمان افرادی در ارتش و احزاب، اظهار داشت: در رژیم صهیونیستی افرادی می‌توانند همزمان عضو ارتش و حزب باشند؛ اما یک قواعد و قوانینی وجود دارد مبنی بر اینکه افراد داخل ارتش نباید در تظاهرات‌های حزبی و در رقابت با دولت شرکت داشته باشند و این قانون مربوط به عناصر اصلی ارتش می‌شود.

زارعی در خصوص ساختار جمعیتی داخلی ارتش رژیم صهیونیستی، گفت: ارتش رژیم صهیونیستی دارای عناصر اصلی است که حدود ۴۷۰ هزار نفر پرسنل دارد و غیر از آن جمعیتی به عنوان ذخیره ارتش حضور دارد که جمعیت هر دو این بخش‌ها از حدود یک میلیون نفر فراتر می‌رود.

زیر پا گذاشته شدن قوانین رژیم صهیونیستی توسط عناصر اصلی ارتش

این کارشناس سیاسی منطقه غرب آسیا تصریح کرد: اتفاقی که اخیراً در داخل سرزمین‌های اشغالی افتاده این است که عناصر اصلی ارتش قوانین را زیر پا گذاشته و در تظاهرات مخالفین شرکت کرده‌اند. این می‌تواند یک رویداد تازه‌ای باشد مبنی بر اینکه ارتش از شکل ملی خارج شده و به صورت یک جریان سیاسی و یا تکمیل کننده جریان‌های سیاسی دیگر، در داخل رژیم صهیونیستی تلقی شود.

پیوستن عناصر ارتش به مخالفین حیات رژیم صهیونیستی را با خطر مواجه می‌ کند

وی افزود: آن چیزی که گفته شده است که پیوستن عناصر ارتش به مخالفین می‌تواند حیات رژیم صهیونیستی را با خطر مواجه کند به این نکته باز می‌گردد.

سعدالله زارعی تاکید کرد: اگر این موضوع تداوم یابد و دولت برای آن برنامه‌ای نداشته باشد می‌تواند به یک مناقشه دائمی در ارکان این رژیم پدید آورد و از آنجایی که نیروهای نظامی مجوز حمل سلاح دارند و حتی می‌توانند سلاح‌های نیمه سنگین را با خود حمل کنند، این ورود می‌تواند از لحاظ شدت بخشیدن به درگیری‌های داخلی برای این رژیم نگران کننده باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها