مصوبه کمیسیون تلفیق برای محاسبه نرخ خرید تضمینی گندم

کد خبر: 1239539

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه از مصوبه امروز این کمیسیون برای محاسبه نرخ خرید گندم تضمینی محصولات کشاورزی استراتژیک از جمله گندم بر اساس نرخ مرکز مبادله ارزی خبر داد

 مصوبه کمیسیون تلفیق برای محاسبه نرخ خرید تضمینی گندم

محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز این کمیسیون، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق امروز مصوه‌ای را در حمایت از کشاورزان و قیمت خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی داشتند.

زنگنه افزود: بر اساس این مصوبه نرخ خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی از جمله گندم باید بر اساس نرخ ارز مرکز مبادله محاسبه شود.

زنگنه اظهار کرد: در شرایط حاضر، مبنای محاسبه نرخ خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی بر اساس ارز ترجیحی است، حال آنکه قیمت اصلی ارز بیشتر از این قیمت است و ارز ترجیحی با تخصیص یارانه قیمت پایین‌تری دارد و قیمت واقعی ارز قیمت بالاتری است.

وی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون تلفیق همچنین در مصوبه دیگری وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی را مکلف کردند تا بازدید گردشگران خارجی که از کشورهای مسلمان به کشور ما سفر می‌کنند است مقبره شهدا و یادمان‌ها و مراکز و مناطق مربوط به دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را در دستور کار قرار دهد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس تاکید کرد: بر همین اساس مقرر شد تا وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ۱۵۰ مکان اعم از مقبره شهدا و مکان‌هایی که در حوزه دفاع مقدس از اهمیت بالایی برخوردار است را به ثبت ملی برساند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها