توضیحات وزیر کار به کمیسیون بهداشت مجلس درباره میزان پیشرفت طرح‌های ملی

کد خبر: 1240082

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: براساس توضیحات وزیر کار در جلسه امروز کمیسیون، روند پیشرفت طرح‌های ملی مطلوب بوده و مرتضوی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این رابطه گزارش مفصلی ارائه کردند.

توضیحات وزیر کار  به کمیسیون بهداشت مجلس درباره میزان پیشرفت طرح‌های ملی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: براساس توضیحات وزیر کار در جلسه امروز کمیسیون، روند پیشرفت طرح‌های ملی مطلوب بوده و مرتضوی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این رابطه گزارش مفصلی ارائه کردند.

سلمان اسحاقی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز (دوشنبه، 30 مردادماه) این کمیسیون،گفت: در جلسه امروز،  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان حضور یافت.

وی افزود: تعدادی از نمایندگان با حضور در وزارت کار پاسخ سؤالات خود را از وزیر و مسئولان وزارت کار دریافت کردند و 6 نماینده نیز امروز در جلسه سؤالات خود را مطرح کردند.

 سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: 3 نفر از نمایند‌گان از پاسخ‌های وزیر کار  قانع شدند و 2 نماینده نیز برای پیگیری مسائل به وزیر مهلت 3 ماهه دادند و سؤال یک نماینده هم منتفی شد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس یازدهم ادامه داد: بخشی از سؤالات ملی و در مورد تأمین هزینه‌های درمان بود و در این رابطه نمایندگان اصرار داشتند که بیمه‌های تامین اجتماعی به‌گونه‌ای باشد که نقش بیمه‌های تکمیلی را ایفا کند.

اسحاقی افزود: همچنین بخشی از سؤالات منطقه‌ای و در مورد درمانگاه‌های تأمین اجتماعی بود، در واقع ساختمان‌ها و ابنیه درمانگاه‌های تأمین اجتماعی در کشور به دلیل قدمت بالا نیاز به بازسازی و توسعه دارند که نمایندگان از وزیر تعاون مطالبه داشتند که این موضوعات در اولویت قرار گیرند.

وی یادآور شد: براساس توضیحات وزیر کار، روند پیشرفت طرح‌های ملی مطلوب بوده و مرتضوی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این رابطه گزارش مفصلی ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: البته تعیین تکلیف بخشی از مسائل منطقه‌ای که توسط نمایندگان مطرح شد، نیاز به تأمین اعتبار و بخشی دیگر نیز در گروی تصمیم‌گیری مدیریتی است که وزیر تعاون به مدیرعامل تأمین اجتماعی دستور پیگیری و در مورد تأمین و تخصیص اعتبار هم قول مساعد داده شد که در بازه سه ماهه نسبت به انجام آن اقدام شود./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها