تقدیر نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و فراجا برای برگزاری اربعین

کد خبر: 1244094

نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از نیروی انتظامی به دلیل برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) تقدیر و تشکر کردند.

 تقدیر نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و فراجا برای برگزاری اربعین

۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از شخص رئیس جمهور که به صورت مجدّانه پیگیر بسترسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمای عظیم اربعین و تسهیل زیارت و تکریم زائران بودند، تشکر و قدردانی کردند.

در پایان جلسه علنی روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور، بیانیه بیش از ۲۰۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شخص رئیس جمهور که به صورت مجدّانه پیگیر بسترسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمای عظیم اربعین و تسهیل زیارت و تکریم زائران بودند، تشکر و قدردانی کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل و توفیق الهی مراسم راهپیمایی اربعین امسال پرشورتر و باشکوه‌تر از همیشه برگزار شد. مراسمی مردمی و برخاسته از حرارت محبت حسینی (ع) در دل های عاشقان، لذا ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در درجه اول قدردان تلاش‌های خالصانه مردمی هم در ایران و هم از میزبانان کریم عراقی هستیم.

در کنار این حمیت و مجاهده عظیم مردمی، تلاش های دولت محترم و سایر سازمان ها و نهادهای حاکمیتی در ساماندهی و تسهیل زیارت اربعین نقش مهم و برجسته ای داشته و دارد و به ویژه امسال با تلاش بخش های مختلف زیارت اربعین به کام زائران عزیز شیرین تر شد.

- تکمیل راه های مواصلاتی به سمت مرزهای شش گانه

- تسهیل در صدور و دریافت گذرنامه اربعین

- تسهیل در دریافت ارز اربعین به صورت کامل محترمانه در شرایطی که برخی سال ها این کار به صورت نامناسب و خلاف عزت زائران انجام می شد

- تسریع عبور زائران از مرزها و جلوگیری از معطلی آنها

- افزایش ظرفیت خدمات سلامت

- پارکینگ و اسکان موقت در مرزها

- بسیج سراسری شبکه حمل و نقل برای جابجایی زائران

اینها نمونه هایی از خدمات برجسته به زائران اربعین حسینی بود، از این رو ما نمایندگان ملت بر خود لازم می دانیم از تمامی دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی به ویژه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های دارای مسئولیت مستقیم اعم از وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه ها و شخص رئیس جمهور که به صورت مجدّانه پیگیر بسترسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمای عظیم اربعین و تسهیل زیارت و تکریم زائران بودند، تشکر و قدردانی نماییم.

همچنین مجدّانه ضروری می دانیم از ملت شریف عراق به سبب میزبانی شایسته و کریمانه از زوار سیدالشهدا (ع) و از دولت عراق به دلیل همکاری با جمهوری اسلامی به منظور تسهیل ورود و خروج و انتقال زائران اربعین حسینی قدردانی کنیم.»

قدردانی نمایندگان از فراجا برای برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین

علاوه بر این در جلسه علنی امروز بیانیه جمعی از نمایندگان در قدردانی از زحمات نیروی انتظامی نیز به شرح زیر قرائت شد:

«بسمه تعالی

بار دیگر همایش بی‌نظیر راهپیمایی اربعین حسینی عاشقان سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) به بهترین شکل رقم خورد و صحنه‌ای زیبا در دنیا به وجود آورد و دوباره بیم و ترس را در دل کفار و شیاطین عالم بیشتر کرد.

اقدامات و عملکرد همه دستگاه‌های مرتبط در این همایش بزرگ به ویژه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که با حداقل امکانات و علی رغم کاستی‌های موجود و همچنین نواقصی که در کشور عراق بود، توانست با تدبیر مناسب و به کارگیری نیروهای مخلص و فناوری‌های نوین و تلاش و همت و غیرت خود در تسهیل تردد و امنیت زائران، از طریق کنترل و مدیریت عالی ترافیک جاده‌ها، تسهیل در صدور اسناد و تسهیل در کنترل ترددهای مرزی و برقراری نظم و امنیت در این امر موفق بوده، علاوه بر کسب رضایت مردم و زائران محترم، مدال افتخارآمیز رضایت و تقدیر فرماندهی معظم کل قوا، رهبر عزیز و فرزانه را دریافت نمایند، تحسین‌برانگیز و بی‌نظیر بود.

لذا ما نمایندگان ملت شریف ایران لازم می‌دانیم از فرماندهی کل نیروی انتظامی، مرزبانی، یگان ویژه و سازمان اطلاعات فراجا، پلیس راهور و سایر پلیس های تخصصی و آحاد همکاران خدوم و زحمتکش ایشان تقدیر و تشکر نماییم.»

بیانیه نمایندگان در تقدیر از برنامه های صداوسیما در اربعین

همچنین بیانیه نمایندگان مجلس در بیانیه دیگری از برنامه های صدا و سیما در اربعین  تقدیر و تشکر کردند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر قرائت کرد:

«این روزها که رایحه خوش کربلای حسینی مشام جان عاشقان را معطر کرده و جاده ها در زیر پای خیل بی شمار دلدادگان حسینی گوشه گوشه ایران عزیز را به حرم امن اباعبدالله الحسین (ع) پیوند زده اند و مشتاقان حرم امن ثارالله در اشتیاق زیارت و در برگرفتن مضجع مبارک سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابالفضل العباس (ع) سر از پا نمی شناسند این روزها که بوی خوش مهربانی، معنویت و عطر سلام و صلوات دل های مومنان را عطرآگین کرده است دست ارادت بر سینه می گذاریم و کبوتر جانمان را روانه آسمان کربلای حسینی و گنبد طلایی حضرتش می کنیم.

بی تردید پراکنده شدن چنین رایحه دلنوازی در فضای ایران اسلامی در گرو تدبیرها و مدیریت کلان فرهنگی نظام اسلامی است. در این میان نمی توان نقش رسانه ملی در ایجاد فضای وحدت بخش، معنوی و دینی را نادیده گرفت. بر کسی پوشیده نیست که سازمان صدا و سیما با پوشش مطلوب، فراگیر، مستقیم و شبانه روزی راهپیمایی عظیم و گسترده زائران حسینی نقش بسیار مهمی در خلق این حماسه بزرگ دینی و نیز ارائه تصویری روشن از اقتدار منطقه ای جمهوری اسلامی ایران ایفا کرده است.

بر همین اساس ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مراتب قدردانی خود را از تدابیر رسانه ملی به ویژه مدیریت هوشمندانه ریاست محترم آن سازمان جناب آقای دکتر پیمان جبلی در این نقش آفرینی و نیز تولید برنامه ها و آثار فرهنگی و دینی به ویژه از آغاز محرم الحرام ۱۴۴۵ و ویژه برنامه های اثرگذار برای برگزاری هرچه باشکوه تر راهپیمایی از اربعین امسال اعلام کرده، تداوم چنین روندی را هم که مطالبه به حق مردم شریف ایران اسلامی است و هم به اعتلای ارزش های دینی و اخلاقی و اسلامی می انجامد خواهانیم.»/ ایرنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد