خبر وال‌استریت‌ژورنال از موافقت اسرائیل با تاخیر در حمله زمینی به غزه

کد خبر: 1252229

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از مقام‌های آگاه گزارش داد که اسرائیل با به تعویق انداختن حمله زمینی به غزه موافقت کرده است.

 خبر وال‌استریت‌ژورنال از موافقت اسرائیل با تاخیر در حمله زمینی به غزه

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از مقام‌های آگاه گزارش داد که اسرائیل با به تعویق انداختن حمله زمینی به غزه موافقت کرده است.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال امروز چهارشنبه به نقل از مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی نوشت که اسرائیل با درخواست آمریکا برای به تعویق انداختن حمله زمینی موافقت کرده تا واشنگتن بتواند سامانه‌های دفاع موشکی خود را برای حفاظت از نیروهای آمریکایی در منطقه مستقر کند.

از سوی دیگر شبکه خبری سی‌ان‌ان هم به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مقام‌های آمریکایی در تلاش برای منصرف کردن اسرائیل از انجام حمله زمینی به نوار غزه هستند.

بر اساس این گزارش، مقام‌های آمریکایی با نگرانی از به خطر افتادن اسیران، غیرنظامیان و گسترش آتش درگیری‌ها، به ارتش اسرائیل پیشنهاد کرده به غزه حمله زمینی نکند.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، مقام‌های واشنگتن در مورد انجام حمله زمینی به غزه به اسرائیل هشدار می‌دهند.

مقامات آگاه به سی‌ان‌ان گفتند که بایدن در گفتگوهای اخیر خود بنیامین نتانیاهو را ترغیب کرده تا درباره چگونگی وقوع چنین تهاجمی و استراتژی خروج از آن فکر کند.

یک منبع آگاه ابراز داشت که بایدن و نتانیاهو روز یکشنبه و دوباره روز دوشنبه با هم صحبت کردند و رئیس جمهور آمریکا در آن مکالمات تلاش کرد تا "نتانیاهو را به استفاده از مغز خود و نه قلبش وادار کند."

به نوشته سی‌ان‌ان، بیل برنز رئیس سازمان سیا در تماس های تلفنی پشت سر هم با شرکا و متحدان خود در منطقه، از جمله موساد، شرکای عرب ایالات متحده و متحدان آن در ناتو، در تلاش برای جلوگیری از تبدیل درگیری به یک بحران بوده است./تسنیم

شبکه عبری از پیشنهاد مصر درخصوص اسکان ساکنان غزه خبر داد

شبکه عبری i۲۴NEWS در گزارشی اعلام کرد که صحبت‌هایی درخصوص لزوم بازنگری در برخی از بندهای توافق کمپ دیوید و ایجاد نوار مرزی در طول باریکه غزه به عمق چهار إلی پنج کیلومتر در جریان است.

به گزارش ایسنا، این شبکه نوشت، این گام دارای بُعد دیپلماسی و سیاسی نیز است؛ چراکه صحبت‌هایی درخصوص لزوم بازنگری در برخی از بندهای توافق کمپ دیوید در جریان است؛ به به گونه‌ای که از یک طرف مصر حق حاکمیت بر اراضی خود در سیناء را باز یابد و از سوی دیگر، نوار مرزی در طول باریکه غزه به عمق چهار إلی پنج کیلومتر ایجاد شود که بین شهرک‌های مرزی یهودی‌نشین رژیم صهیونیستی با حصار مرزی با نوار غزه فاصله بیاندازد و رژیم صهیونیستی و طرف‌های بین المللی حراست از آن را برعهده داشته باشند.

این شبکه عبری از منابعی که آنها را مطلع از تلاش‌های مصر برای جلوگیری از نابسامان شدن اوضاع در نوار غزه توصیف کرد، نقل نمود که مصر می‌خواهد نقش خود را گسترش دهد؛ نقشی که در حال حاضر محدود به کمک‌های انسانی برای ساکنان نوار غزه است.

طبق گزارش این شبکه عبری، منابع عنوان کردند که مسئولان مصری پیشنهاد ایجاد اردوگاه‌هایی را در شهر رفح فلسطین در فاصله سه کیلومتری داخل خاک فلسطین دادند که مصر بر آن اردوگاه‌ها نظارت داشته باشد و ارائه خدمات امدادرسانی فوری به آوارگان از شمال غزه را برعهده بگیرد. مصر همچنین بررسی وضعیت افراد مجروح و بیماران مزمن را که به درمان فوری نیاز دارند، برعهده می‌گیرد و آنها را به بیمارستان‌های صحرایی که در طرف مصری ایجاد می‌شود، انتقال می‌دهد.

در این گزارش آمده است که روند وارد کردن کمک‌ها به غزه مرتبط با روند مذاکراتی است که قطر ریاست آن را درخصوص آزادی اسیران غیرنظامی برعهده دارد. فشاری که آمریکا بر طرف اسرائیلی برای وارد کردن ۲۰ کامیون کمک‌های حاوی ملزومات پزشکی إعمال کرد، در راستای توافقی بود که بر اساس آن ۱۵ آمریکایی غیر نظامی از سوی حماس آزاد می‌شوند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها