سناریوی رژیم صهیونیستی برای آزاد کردن اسرایش در غزه

کد خبر: 1253785

روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارنوت از سناریو آزادی اسرای صهیونیستی نزد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پرده پرداشت.

سناریوی رژیم صهیونیستی برای آزاد کردن اسرایش در غزه

روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارونوت فاش کرد که رژیم صهیونیستی در حال بررسی امکان خارج شدن رهبران جنبش حماس از جمله گردان‌های عزالدین القسام از نوار غزه در ازای آزادی تمامی اسرای صهیونیست است.

این روزنامه عبری‌زبان همچنین نوشت، نابودی دارایی‌ها و زیرساخت‌های جنبش حماس در نوار غزه ممکن است سال‌ها طول بکشد و مهم‌تر از آن، خسارت‌های زیادی را برای رژیم اشغالگر به همراه داشته باشد.

طبق نوشته این روزنامه، افکار و ایده‌هایی در این خصوص در اراضی اشغالی و جامعه جهانی در حال انتشار است که این عملیات نظامی را کوتاه می‌کند. علاقه‌مندان به این موضوع در حال بررسی احتمال جابه‌جایی آزادانه اعضای شاخه نظامی جنبش حماس هستند.

نویسنده این مقاله به مقایسه وضعیت کنونی با نمونه «بیروت ۱۹۸۲» پرداخت؛ زمانی که اعضای سازمان آزادیبخش فلسطین به رهبری یاسر عرفات توانستند از بیروت محاصره شده توسط ارتش رژیم صهیونیستی به سمت تونس حرکت کنند، به طوریکه این روزنامه فاش کرده که این موضوع بارها در مطبوعات و همچنین در نشست‌های مختلف با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم مطرح شده است و وی توجه ویژه‌ای به ابتکارات مطرح شده نشان داده است.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها