گلایه های عارف

کد خبر: 1255108

رئیس بنیاد امید ایرانیان: دست اندرکاران امر انتخابات حق ندارند فراتر از قانون برای نامزدهای انتخاباتی تصمیم‌گیری کنند. کاندیدایی معرفی نخواهیم کرد

گلایه های عارف

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان این که ما به عنوان بخشی از جریان تحول‌خواه جامعه ایران دلمان برای این کشور می سوزد و علاقه‌مند نیستیم کشورمان دستخوش حوادث ناگواری شود،تاکید کرد: بنیاد امید ایرانیان در انتخابات پیش رو کاندیدایی را معرفی نخواهد کرد.به گزارش جماران، بخش هایی از اظهارات عارف را در ادامه می خوانید:

 * متاسفانه برچسب زدن در کشور ما فرهنگ شده است و دولت وقت در آن زمان که راهبردش نخبه کشی بود با برچسب زدن به تشکل‌های مردم نهاد تلاش می‌کرد نهادهای مدنی را تضعیف کند که متأسفانه این رویکرد در دولت فعلی هم  به نوعی دیده می‌شود.

 * اگر موضوع نخبگی در کشور نهادینه شود یک مصونیتی نظام تصمیم‌سازی کشور پیدا خواهد کرد که دستخوش سلایق نشود.

 * واقعیت این است که امروز نخبگان کشور با سیاست جذب رو به رو نیستند. یک نخبه نگران است که با توجه به پتانسیلی که دارد و می تواند آن را در خدمت توسعه کشور قرار دهد  برچسب نخورد و کنار گذاشته شود. برخوردی که امروز با دانشگاهیان، هنرمندان، ورزشکاران و روزنامه نگاران می شود واقعا تأسف آور است که به راحتی جمعیت قابل توجهی را ممنوع الفعالیت می‌کنند.با چه ادله قانونی؟ صرفا به خاطر این که موضع یک هنرمند با مواضع مسئولان همسو نیست.

* به دلیل برخوردهای امنیتی صورت گرفته با نخبگان قبح فرار مغزها از بین رفته است و یک نخبه با مهاجرتی که انجام می دهد سرمایه‌ عظیمی را از کشور خارج می کند.

 * قرار بود بخشی از مشکلات کشور از طریق صندوق‌های رای حل شود اما به دلیل تصمیمی که توسط جریانی که به جمهوریت اعتقادی نداشتند برای انتخابات ۱۴۰۰ و مجلس یازدهم گرفته شد و مشارکت بسیار پایین مردم در این دو انتخابات، نظام تصمیم گیر کشور به وضعیتی که امروز می بینیم دچار شده است که حتی حامیان اولیه‌شان هم از آن ها به دلیل ناکار‌آمدی روگردان شده اند.

  * بنیاد امید ایرانیان یک حزب سیاسی نیست و در انتخابات‌های گذشته کاندیدایی را معرفی نکرده است و در انتخابات پیش رو هم کاندیدایی را معرفی نخواهد کرد. برای ما در بنیاد امید ایرانیان حفظ و جذب نخبگان اولویت اصلی است.

 *   دست اندرکاران امر انتخابات باید طبق قانون عمل کنند و هیچ کس حق ندارد فراتر از قانون برای نامزدهای انتخاباتی تصمیم‌گیری کند.

  * در بنیاد امید ایرانیان فعالیت سیاسی حزبی اصل و محور نیست، تقویت فعالیت های راهبردی اصل محوری در برنامه های پیش روی بنیاد امید ایرانیان است.

  * راهبرد ما در بنیاد امید ایرانیان حمایت و تقویت تشکل های مردم نهاد  در حوزه های مختلف است و تلاش می کنیم با پیگیری هایی که پیش از این هم صورت گرفته است نگاه بعضا امنیتی به نهادهای مدنی را از بین ببریم هرچند متاسفانه مسئولان با  سوءظن به فعالیت‌های غیرحاکمیتی به ویژه در حوزه محیط زیست نگاه می‌کنند.

* به دلیل خطای احتمالی یک فرد در  نهاد مردمی مجوز فعالیت آن تشکل را نباید باطل کنند، مگر در نهادهای انقلابی افراد نفوذی و خیانتکار به کشور وجود ندارند؟ آیا به دلیل حضور آن فرد نفوذی فعالیت آن نهاد انقلابی به اتمام می رسد؟ اتفاقا در همان نهادهایی که با تشکل های مردم نهاد برخورد می کنند، افراد نفوذی کم نیستند.

خراسان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها