امیرعبداللهیان: پیشنهادات مهم رئیسی در نشست ریاض ارائه می‌شود

کد خبر: 1255396

وزیر امورخارجه با اشاره به اینکه رئیس جمهور پیشنهادات مهمی را در اجلاس ارائه خواهد کرد، نوشت: علیرغم حضور تمام قد آمریکا در جنگ با مقاومت آزادیبخش فلسطین در غزه، نتانیاهو دومین شکست بزرگ خود را رقم زد.

امیرعبداللهیان: پیشنهادات مهم رئیسی در نشست ریاض ارائه می‌شود

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در فضای مجازی نوشت: امروز بدلیل اهمیت موضوع غزه، اجلاس فوق‌العاده سران کشورهای اسلامی و عربی به صورت مشترک در ریاض برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: رئیس جمهور محترم پیشنهادات مهمی را در اجلاس ارائه خواهند کرد.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: علیرغم حضور تمام قد آمریکا در جنگ با مقاومت آزادیبخش فلسطین در غزه، نتانیاهو دومین شکست بزرگ خود را رقم زد.

رئیس جمهور کشورمان به منظور پیگیری راهکارهای بازدارنده در مقابل جنایات صهیونیست‌ها و برای شرکت در جلسه اضطراری سازمان همکاری اسلامی با بدرقه حجت الاسلام والمسلمین قمی معاون بین الملل دفتر رهبر انقلاب صبح امروز (۲۰ آبان ماه) عازم ریاض شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای توقف فوری تجاوزات رژیم صهیونیستی، رفع محاصره و آغاز امدادرسانی به مردم مظلوم و مقتدر غزه، با بدرقه رسمی معاون اول رییس جمهور و حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی معاون بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب صبح امروز شنبه به منظور شرکت در جلسه اضطراری سران سازمان همکاری اسلامی، عازم عربستان سعودی شد.

به دنبال حملات وحشیانه و جنایت‌بار رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع و بی‌گناه غزه، آیت الله رئیسی در پی یک سلسله تحرکات دیپلماتیک و در گفت وگوهای تلفنی و حضوری با سران کشورهای اسلامی، پیگیر برگزاری اجلاس اضطراری سران سازمان همکاری اسلامی بود که این نشست امروز به میزبانی رئیس دوره‌ای این سازمان در ریاض عربستان برگزار می‌شود.

رئیس جمهور همچنین در حاشیه شانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی «اکو» در تاشکند ازبکستان، علاوه بر تاکید بر ضرورت اعمال فشار کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست‌ها، بر اهمیت اجرای راهکار مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر قطع روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی به‌عنوان راهکاری بازدارنده تاکید کرد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها