تذکر ۲۲ نماینده مجلس به وزیر آموزش و پرورش

کد خبر: 1257332

۲۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر آموزش و پرورش درباره تعطیلی مدارس روستاهای کم برخوردار به بهانه تفکیک جنسیتی تذکر کتبی دادند.

تذکر ۲۲ نماینده مجلس به وزیر آموزش و پرورش

در جلسه نوبت عصر روز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ صحن مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به دستگاه‌های اجرایی توسط احمد نادری از اعضای هیئت رئیسه مجلس به شرح زیر قرائت شد:

تذکر محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت به همراه ۴۱ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تسریع در پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت معلمان و بازنشستگان.

تذکر محمدرضا احمدی تذکر به همراه ۲۱ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت افزایش نظارت سازمان محیط زیست بر آلودگی رودخانه‌ها و احداث تصفیه‌خانه‌ها در شهرک‌های صنعتی. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تکمیل طرح‌های نیمه تمام راه‌های مواصلاتی در نقاط بسیار حساس شهرستان‌های رشت و خمام.

تذکر احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس به همراه ۱۴ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت اجرای طرح پل خلیج فارس جهت اتصال به شهرستان خمیر به جزیره قشم در استان هرمزگان.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به همراه ۱۲ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: ضرورت پاسخگویی در خصوص علت عدم شروع طرح تصفیه‌خانه شهرستان بهارستان در استان تهران. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم پیگیری طرح ایران رود.

تذکر علی اکبر علی‌زاده برمی نماینده دامغان به همراه ۴۳ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تسریع در پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت معلمان و بازنشستگان.

تذکر حسین محمدصالحی دارانی نماینده فریدن به همراه ۲۷ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم آزاد کردن سهمیه استخدامی آموزش و پرورش.

تذکر علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ به همراه ۲۳ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تحقق وعده اصلاح الگوی مصرف برق تا حدود ۱۰ هزار مگاوات. همچنین تذکر به همراه ۲۲ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم توجه به امر حجاب در فیلم‌های شبکه نمایش و سکوهای پخش برخط. همچنین تذکر به همراه ۳۵ نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم انجام سونوگرافی بانوان توسط پزشک زن خصوصاً در مراکز دولتی و تأمین اجتماعی.

تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم نظارت بر هزینه‌های دریافتی از مردم بابت نصب شبکه فیبر نوری خانگی برای استفاده از اینترنت. همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان و جلوگیری از تأخیر در پرداخت حقوق توسط سازمان تأمین اجتماعی. همچنین تذکر به وزیر کشور: ضرورت افزایش حقوق کارکنان وزارت کشور در بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها و استانداری‌ها.

تذکر کمال حسین‌پور نماینده پیرانشهر به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تسریع در پرداخت معوقات ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۰ قانون رتبه‌بندی معلمان. همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت کنترل و کاهش نرخ تورم و انجام اصلاحات اقتصادی برای کنترل آن. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت اتخاذ تدابیر لازم و تلاش برای باز گرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس.

تذکر مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم رودبار به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت افزایش توجه به محصولات کشاورزی شهرستان رودبار به خصوص زیتون.

تذکر محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد به همراه ۳۹ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم پاسخگویی در خصوص علت عدم عقد قرارداد با نیروهای خرید خدمات با توجه به کمبود معلم در مدارس.

تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مردم مسجدسلیمان به همراه ۱۴ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در حل مشکلات تأسیسات آبرسانی شهید بهنام محمدی شهرستان مسجدسلیمان.

تذکر حسن محمدیاری نماینده مردم طوالش به همراه ۲۰ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم بازنگری در تعطیلی مدارس روستاهای کم برخوردار به بهانه تفکیک جنسیتی. همچنین تذکر به همراه ۳۹ نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم رسیدگی به عدم پرداخت تسهیلات خرد توسط بانک‌ها.

تذکر روح‌الله حضرت‌پورطلاتپه نماینده مردم ارومیه به وزیر راه و شهرسازی: لزوم توجه جدی به نگهداری ایمن راه‌های استان آذربایجان غربی. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم بازنگری در جابجایی مدیران مدارس در آستانه بازگشایی مدارس. همچنین تذکر به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: لزوم رسیدگی به مدیریت نامناسب دانشگاه صنعتی ارومیه.

تذکر جبار کوچکی‌نژاد به همراه ۱۱ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم پاسخگویی درخصوص علت عدم تحقق مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان.

تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک به وزیر بهداشت؛ لزوم جلوگیری از افزایش هزینه های تهیه دارو در طرح دارویار

تذکر کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت به رئیس جمهور و همچنین وزیر آموزش و پرورش؛ ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای دسترسی همه کودکان به ویژه کودکان ساکن در شهرستان های محروم و مرزی کشور به آموزش و پرورش رایگان.

تذکر حسن محمدیاری نماینده طوالش، رضوانشهر و ماسال و جمعی از نمایندگان به وزیر میراث فرهنگی؛ لزوم رسیدگی به مدیریت ناکارآمد ادارات میراث فرهنگی و گردشگری حوزه انتخابیه.

تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده رشت و تعداد ۱۶ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد؛ لزوم ضرورت ضعف مدیریت و حل مشکلات مردم و کارمندان منطقه آزاد انزلی، همچنین تذکر این نماینده و ۲۶ نفر از نمایندگان به وزیر راه؛ لزوم افزایش توجه به ساخت مسکن محرومان و روستاییان.

تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان و سیاهکل و جمعی از نمایندگان به وزیر علوم؛ لزوم تخصیص بودجه برای حل مشکلات دانشگاه گیلان، تذکر این نمانیده و ۲۱ نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات؛ ضرورت رسیدگی به قطعی تلفن ثابت تعدادی از روستاهای شهرستان سیاهکل و لاهیجان و بخش های حوزه انتخابیه.

تذکر علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان و تعداد ۱۷ نفر از نمایندگان به وزیر کار؛ ضرورت علمیات کردن وعده بازسازی درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان دامغان، تذکر این نماینده و ۴۲ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد؛ لزوم تسهیل در پرداخت وام های خرد از سوی بانک ها.

تذکر سارا فلاحی نماینده ایلام و تعداد ۳۷ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم مدیریت اتباع بیگانه از جمله اتباع افغانستانی که حامل خطرات امنیتی، هویتی و جمعیتی برای کشور هستند.

تذکر زهره الهیان و تعداد ۴۷ نفر از نمایندگان به وزرای کشور و اطلاعات و رئیس جمهور؛ ساماندهی اتباع افغانستانی به خصوص اتباع وارد شده غیرمجاز.

تذکر علیرضا عباسی نماینده کرج به رئیس جمهور؛ ضرورت تاسیس اداره آموزش و پرورش در شهرستان فردیس استان البرز.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر نیرو؛ لزوم تسریع در طرح آبرسانی الغدیر به شهر پرند و طرح پست ۶۳ کیلووات نسیم شهر.

تذکر علی حدادی نماینده طالقان و ۲۳ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس جمهور؛ ضرورت افزایش نظارت بر سریال نمایش خانگی و سکوهای برخط پخش فیلم، تذکر این نماینده و ۴۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد؛ لزوم رسیدگی به مانع تراشی بانک ها و اعطای وام فرزندآوری، تذکر این نماینده و ۳۸ نفر از نمایندگان به وزیر صنعت؛ لزوم ضرورت بر افزایش نظارت بر لوازم یدکی خودرو و تنظیم این بازار.

تذکر کمال حسین‌پور نماینده پیرانشهر به وزیر علوم: ضرورت تخصیص منابع مالی به دانشگاه‌های استان آذربایجان غربی. همچنین تذکر به وزیر صمت: ضرورت برخورد با خلف وعده خودروسازان در تحویل خودرو به مشتریان.

تذکر روح‌الله حضرت‌پور نماینده ارومیه به وزیر تعاون: لزوم رسیدگی به وضعیت حقوق و دستمزد کارگران سیمان ارومیه.

تذکر جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم توجه به تبصره‌های ۱۶ و ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۲.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر کشور: لزوم استفاده از الفاظ و واژه‌های فارسی در تابلوهای ورودی شهر و اماکن مختلف. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم استفاده از واژه‌های فارسی در گذرنامه‌ها و بلیت‌ها.

تذکر مهدی عسگری نماینده مردم کرج به وزیر صمت: رسیدگی به اختلافات معنادار در قیمت برخی از کالاها در بازار.

تذکر کیومرث سرمدی واله نماینده مردم اسدآباد به وزیر نفت: لزوم رسیدگی به بی‌نظمی‌ها و کاهش تخصیص سهمیه سوخت به کشاورزان اسدآباد. همچنین تذکر به وزیر کشور: تسریع در ساماندهی اتباع خارجی. همچنین تذکر به وزیر بهداشت: لزوم واگذاری بخش عمده‌ای از اختیارات برای ساخت تجهیزات پزشکی به استان‌ها.

تذکر محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد به وزیر نیرو: تسریع در اجرای طرح لایروبی رودخانه‌ها و مسیل‌ها.

تذکر احسان ارکانی نماینده نیشابور به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به کاهش سهم ۶۰ درصدی مصاحبه شفاهی در پذیرش داوطلبان استخدامی آموزش و پرورش: همچنین تذکر به وزیر بهداشت: جلوگیری از دخالت غیرقانونی زیرمجموعه‌های این وزارتخانه از جمله دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در انتخابات مجلس شورای اسلامی.

تذکر محمدرضا احمدی نماینده رشت به رئیس جمهور ووزیر کشور: لزوم رسیدگی به حضور غیرقانونی اتباع خارجی به ویژه اتباع افغانستانی.

تذکر مصطفی نخعی نماینده نهبندان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در اجرای طرح های آبرسانی.

تذکر کمال حسین پور نماینده پیرانشهر به همراه ۲۹ نماینده به وزیر راه درباره ضرورت ملزم کردن موجرین به ثبت رسمی اجاره نامه و دریافت کد رهگیری، تذکر دیگری به همراه ۴۱ نماینده به وزیر اقتصاد درباره ضرورت بازنگری در درخواست ضامن برای وام های خُرد تا ۱۰۰ میلیون تومان از سوی بانک ها، تذکر همین نماینده به همراه احمدحسین فلاحی نمایده همدان به رئیس جمهور و وزیر صمت درباره ضرورت تسهیل در ساماندهی بازار لاستیک و تذکر به وزیر آموزش و پرورش درباره ضرورت استفاده از ظرفیت کارنامه سبزهای آموزگاری به جای نیروهای بازنشسته برای جبران کمبود نیروی معلم در درس های جبرانی.

تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان به همراه ۳۶ نماینده دیگر به وزیر اقتصاد درباره لزوم تسهیل در اعطای تسهیلات خُرد از سوی بانک ها.

تذکر روح الله حضرت پور نماینده ارومیه به وزیر آموزش و پرورش درباره لزوم پاسخگویی در خصوص علت عدم صدور مجوز تدریس معلمان خریدخدمات آموزشی با بیش از ۱۰ سال سابقه آموزشی در استان آذربایجان غربی و تذکر دیگری درباره ضرورت تعیین تکلیف نیروهای باسابقه خریدخدمت آموزشی./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها