دریادار تنگسیری: ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا از خلیج فارس خارج ش

کد خبر: 1262347

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اشراف و پایش مستمر نیروی دریایی سپاه بر ناو هواپیمابر آیزنهاور در منطقه، از خروج این ناو از خلیج فارس و تنگه هرمز خبر داد.

دریادار تنگسیری: ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا از خلیج فارس خارج ش

به گزارش سپاه نیوز، سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری با اشاره به ورود و خروج اخیر ناو هواپیمابر آمریکایی آیزنهاور از خلیج فارس و تنگه هرمز گفت: این ناوگروه کمتر از ۲۰ روز در خلیج فارس حضور داشت که طی این مدت تحت اشراف اطلاعاتی رزمندگان نیروی دریایی سپاه قرار داشت.

دریادار تنگسیری در ادامه افزود: حضور این ناو  تنها جنبه تبلیغاتی دارد و هیچ خاصیت عملیاتی برای آنها ندارد چرا که رزمندگان نیروی دریایی سپاه هوشمندانه، روزانه و لحظه ای تحرکات این ناو گروه را در سطح، بالای سطح و زیر سطح تحت نظر داشته اند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: این ناوگروه هم در زمان ورود و هم در زمان خارج شدن از تنگه هرمز به تمامی سوالات و اطلاعاتی که مرکز کنترل باند تنگه هرمز نیروی دریایی سپاه لازم داشت پاسخ داد و نسبت به اقدامات کنترلی رزمندگان ما تمکین کامل نمود.

دریادار تنگسیری اظهار داشت: حضور ناو آمریکایی ها در شرایط و وضعیت امروز منطقه تنها جنبه تبلیغاتی داشته و فقط نقش تنفس مصنوعی برای حضور ظالمانه آنها در این منطقه را دارد.

بر اساس این گزارش، ناو هواپیمابر آمریکایی CVN۶۹  به همراه رزم‌ناو CG۵۸  و ناو پشتیبانی TA۰۰۶ پنجم آذر ماه وارد خلیج فارس و ۲۳ آذر ماه با کنترل کامل نیروی دریایی سپاه از خلیج فارس و تنگه هرمز خارج شدند.

ایسنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها