محمد اسلامی: سامانه تهران راندمان کاری را ۴ برابر افزایش می‌دهد

کد خبر: 1263011

رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص تاثیر موفقیت متخصصان صنعت هسته‌ای در بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران پس از ۸ سال گفت: تقریبا راندمان ما را نزدیک چهار برابر افزایش می‌دهد.

محمد اسلامی: سامانه تهران راندمان کاری را ۴ برابر افزایش می‌دهد

محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی امروز با حضور در سامانه تهران در خصوص  بارگذاری چشمه پرتودهی این سامانه پس از 8 سال گفت: بارگذاری و شارژ مجدد گامای تهران، ابتدا این تاثیر را دارد که بازه‌‌ی زمانی‌ای را که برای پرتودهی اقلام انجام می‌شد و در این ایام اخیر به 9.5 دقیقه برای هر مرحله رسیده بود، به 2.5 دقیقه کاهش پیدا کند و تقریبا راندمان ما را نزدیک چهار برابر افزایش دهد.

وی افزود: نکته‌ی مهم این است، اقلام مصرفی پزشکی یکی از الزامات آن در حوزه سلامت نیاز به پرتودهی دارد که سامانه تهران بالاترین نقش را داشته و به صورت 24 ساعته این خدمت را ارائه می‌دهد و با افزایش راندمان حجم بیشتری از اقلام مصرفی پزشکی را می‌تواند تحت پوشش قرار دهد. این یک گام بزرگ امنیت بخش  از لحاظ ایمنی و سلامت برای جامعه است.

اسلامی همچنین اظهار کرد: نکته دوم تامین منابع چشمه گاما است که ما با توجه به توسعه پرتودهی که در سطح کشور داریم، تا امروز سامانه‌های مولد پرتو را در یک شبکه دانش بنیانی ساختیم و باید منابع آن را هم تامین می‌کردیم که در این مرحله این منابع هم تامین شده و ما از این تاریخ به بعد این را می‌توانیم برای دستگاه‌های ساخته شده در چند استان دیگر مستقر کنیم و تا پایان دولت سیزدهم حداقل سه منطقه دیگر به دو منطقه سامانه پرتودهی گاما اضافه کنیم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها