صبح نو/ پروژه ‎«انحصار» و «تحریم» انتخابات شکسته شد

کد خبر: 1263863

صبح نو نوشت: بیانات صریح رهبری علاوه بر نهادهای انتخاباتی و دولت و مجلس که باید زمینه انتخابات مشارکتی و رقابتی را فراهم سازند دو مخاطب جریانی نیز داشت. کسانی‌که به دنبال «انتخابات حداقلی» هستند تا رایشان تضمین شود و کسانی‌که بر طبل تحریم می‌کوبند

صبح نو/ پروژه ‎«انحصار» و «تحریم» انتخابات شکسته شد

گروه سیاست سایت فردا - رهبر معظم انقلاب در بیانات روز گذشته خود در جمع مردم خوزستان و کرمان برای چندمین بار در سال جاری به موضوع انتخابات اشاره و اهمیت اصل و منطق انتخابات در جمهوری اسلامی را تبیین کردند. سخنانی که پروژه ‎«انحصار» و «تحریم» انتخابات را شکست.  

روزنامه صبح نو با این مقدمه نوشته: دو کلید واژه مهم این بیانات «مشارکت قوی» و «رقابت واقعی» بود. مشارکتی قوی به این معنا که معجزه‌آفرین است و موجب وحدت ملی و زمینه‌ساز پیشرفت علمی، شکوفایی اقتصادی و حل مشکلات گوناگون اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خواهد شد.  

رقابت واقعی نیز از این منظر که میدان رقابت برای همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی باز باشد. الزامات این رقابت واقعی نیز از نگاه رهبرانقلاب «انتخابات باز» است. آنجا که بیان می کنند: «میدان باید برای حضور جناح‌های سیاسی و گرایش‌های گوناگون سیاسی-اقتصادی-فرهنگی در مسابقه بزرگ انتخابات باز باشد تا همه دیدگاه‌ها و نگاه‌ها در این میدان فعال باشند.»  

ایشان رقابت و مسابقه جوانان با افراد مجرب و باسابقه را برای ورود به مجلس از دیگر الزامات رقابت برشمردند چرا که به اعتقاد رهبری، مجلس خوب و قوی باید هم نمایندگان جوان داشته باشد و هم نمایندگان باسابقه و باتجربه. اما وجه دیگر رقابت تبلیغات است که الزاماتش از نگاه رهبرانقلاب آن است که «همه بتوانند تبلیغات کنند»، البته تبلیغات غیر از دروغ‌گفتن، تهمت‌زدن و وعده خلاف‌دادن است. تبلیغات یعنی بیان دیدگاه‌ها برای مردم همراه با اخلاق و دیانت. 

این بیانات صریح رهبری علاوه بر نهادهای انتخاباتی و دولت و مجلس که باید زمینه انتخابات مشارکتی و رقابتی را فراهم سازند دو مخاطب جریانی نیز داشت. کسانی‌که به دنبال «انتخابات حداقلی» هستند تا رایشان تضمین شود و کسانی‌که بر طبل تحریم می‌کوبند و با هر راه‌حلی برای گره‌گشایی از مشکلات جامعه غیراز روش خود سر ستیز و عناد دارند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها