پورمختار در گفت‌وگو با «فردا»:

مجلس برآمده از انتخابات پرشور می‌تواند راه تحول باشد

کد خبر: 1263946

فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقایانی که ادعای تحول خواهی دارند راهش صندوق رأی است تا با حضور در مجلس از دو اهرم نظارت و قانونگذاری برای قرار دادن قطار اداره صحیح کشور بر ریل تحول اقدام کنند.

مجلس برآمده از انتخابات پرشور می‌تواند راه تحول باشد

گروه سیاست سایت فردا: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی اخیرشان انتخابات ۱۱ اسفند را بسیار مهم، تعیین‌کننده و زمینه‌ساز تحول خواندند و با تبیین اهمیت مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات موجود و تعیین مسیر حرکت کشور، تأکید کردند «ملت خود را برای برگزاری انتخابات به بهترین شکل یعنی همراه با ۴ خصوصیت مشارکت قوی‌ و پرشور، رقابت واقعی جناح‌ها و دیدگاه‌های مختلف، سلامت حقیقی و امنیت کامل آماده کند.»

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار فردا درباره اهمیت مشارکت مردم در انتخابات مجلس گفت: انتخابات مظهر و نماد جمهوریت است؛ گروهی از اصلاح طلبان و کسانی که به ظاهر خود را دلسوز جمهوریت نشان می دهند و دائم می خواهند خود را نگران سرنوشت جمهوریت در ایران معرفی کنند؛ به جای تشویق مردم به مشارکت در انتخابات، راه دیگری در پیش گرفته اند.

وی راه تقویت جمهوریت از مشارکت در انتخابات و تقویت صندوق رأی می گذرد، افزود: اصلاح طلبان به جای یأس آفرینی در جامعه و فراهم آوردن زمینه عدم مشارکت باید مشوق مردم به حضور فعال در صحنه انتخابات باشند اما وقتی چنین نمی کنند ثابت می کنند جمهوری خواه نیستند و فقط به تحقق اهداف سیاسی خود می اندیشند.

پورمختار با اشاره به تناقض دیگری در مواضع انتخاباتی اصلاح طلبان تأکید کرد: آقایانی که ادعای تحول خواهی دارند راهش صندوق رأی است تا با حضور در مجلس از دو اهرم نظارت و قانونگذاری برای قرار دادن قطار اداره صحیح کشور بر ریل تحول اقدام کنند.

وی ادامه داد: امروز کسانی که دم از تحریم انتخابات و قهر از صندوق رأی می زنند، به معنای دقیق کلمه مخالف تحول در کشور هستند. اینکه عده ای تصور کنند فقط آنها مشکلات کشور را می دانند، قطعا این طور نیست. همه از مشکلات آگاهی دارند و می توانند از این مشکلات احصاشده شاهنامه بنویسند، منتها این هنر نیست. هنر این است که راه حل ارائه دهند. راه حل مشکلات نیز اقدام از مسیر قانونی انتخابات است تا مجلسی توانمند روی کار آید که بتواند مشکلات را تدبیر کند.

پورمختار گفت: اگر مجلسی توانمند برآمده از انتخابات پرشور تشکیل شود، می تواند راه حل های خود را در قالب قانون بیاورد و با نظارت کامل بر دستگاه های اجرایی باعث ایجاد تحول در اداره کشور شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها