تأکید امیرعبداللهیان بر تسریع در اجرای توافقات دوجانبه با ارمنستان

کد خبر: 1264682

وزیر امور خارجه امروز در دیدار با همتای ارمنستانی در ایروان بر تسریع در اجرای توافقات صورت گرفته در حوزه‌های اقتصادی از جمله حمل و نقل، تجارت و انرژی تأکید کرد.

 تأکید امیرعبداللهیان بر تسریع در اجرای توافقات دوجانبه با ارمنستان

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که به منظور رایزنی در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه قفقاز به ایروان سفر کرده، امروز (چهارشنبه) ششم دی ماه با آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار آخرین وضعیت روابط دو کشور بررسی شد و در خصوص راه‌های گسترش و تعمیق روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار با اشاره به ارتقای روابط دو کشور طی دو سال اخیر، بر تسریع در اجرای  توافقات صورت گرفته در حوزه‌های اقتصادی از جمله حمل و نقل، تجارت، انرژی و همچنین همکاری‌های علمی، فرهنگی و فناوری‌های نو تأکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به جایگاه مهم قفقاز در سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران، حمایت همیشگی ایران از تقویت همگرایی و همکاری بین کشورهای منطقه را مورد تأکید قرار داد.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به ضرورت دستیابی به صلح پایدار در منطقه، موثرترین راه برای رسیدن به صلح جامع را گفت‌وگوها و سازوکارهای منطقه‌ای از جمله سازوکار ۳+۳ خواند.

آرارات میرزویان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار ضمن با اهمیت توصیف کردن روابط با جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم اجرایی شدن هرچه سریع‌تر توافقات بین دو کشور به ویژه کریدور خلیج فارس - دریای سیاه و اجرای توافقات در زمینه تبادل انرژی بین دو کشور تأکید کرد.

وی ضمن تأکید بر اهمیت برقراری صلح و ثبات در منطقه، همکاری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در این زمینه را سازنده و به نفع منطقه توصیف کرد.

امیرعبداللهیان شب گذشته نیز با وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و روسیه تلفنی در خصوص آخرین وضعیت تحولات قفقاز رایزنی کرده بود./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها