ظهره‌وند: ترور شهید «سیدرضی موسوی» ناقض منشور سازمان ملل است

کد خبر: 1264926

کارشناس مسائل بین‌الملل تاکید کرد که ترور شهید «سیدرضی موسوی» به دست رژیم غاصب صهیونیستی، ناقض منشور سازمان ملل است.

ظهره‌وند: ترور شهید «سیدرضی موسوی» ناقض منشور سازمان ملل است

«ابوالفضل ظهره‌وند» کارشناس مسائل بین‌الملل، با اشاره به شهادت «سیدرضی موسوی» مستشار کشورمان در سوریه به دست رژیم غاصب صهیونیستی، اظهار کرد: این حمله، نشان‌دهنده اوج استیصال رژیم صهیونیستی به ویژه در زمانی است که دارد جنگی ناجوانمردانه علیه مردم غزه، تحمیل می‌کند.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی تصور کرد با ترور یکی از نیروهای مؤثر ایران در منطقه، می‌تواند معادلات را به نفع خود تغییر بدهد اما ساختار سیاسی در ایران به گونه‌ای است که تهدیدات را به فرصت، تبدیل می‌کند.

‌کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه با شهادت نیروهایی نظیر «شهید رضی موسوی»، ایران متوقف نخواهد شد و ترتیبات منطقه‌ای هرگز به هم نخواهد خورد، گفت: اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت‌رساندن مستشار کشورمان، امتیاز منفی برای این رژیم است و قطعاً تاوان این کار را پس خواهد داد.

ظهره‌وند با اشاره به ترور یک مقام رسمی در کشور ثالث، اظهار کرد: آمریکایی‌ها در حال حاضر به صورت غیر قانونی در منطقه حضور دارند و نظام سیاسی در دمشق، مستقل است و تجاوزهای پی در پی آمریکا و رژیم صهیونیستی به سوریه، نشان می‌دهد که آن‌ها به هیچ مرزی قائل نیستند.

وی ترور شهید سیدرضی موسوی در سوریه را ناقض منشور سازمان ملل دانست و افزود: لازم است دولت سوریه به صورت فعالانه حمله اسرائیل به خاک خود را به شورای امنیت گزارش دهد؛ دمشق باید به سازمان ملل و مجامع بین‌المللی اعتراض کند چراکه حاکمیت سوریه نقض شده است.

ظهره‌وند اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران هم در این باره، به وظایف خود حتماً عمل خواهد کرد.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها