طرح جدید اسرائیل برای روز پس از جنگ غزه چیست؟

کد خبر: 1266515

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در تشریح آنچه مرحله پس از جنگ غزه نامید، مدعی شد که در این مرحله حماس دیگر کنترل این باریکه را در دست نخواهد داشت و مسئولیت این امر بر عهده فلسطینیان خواهد بود و در مقابل اسرائیل آزادی عمل عملیاتی را برای خود محفوظ می‌دارد.

طرح جدید اسرائیل برای روز پس از جنگ غزه چیست؟

به گزارش خبرگزاری رویترز، یوآو گالانت شب گذشته در بیانیه‌ای برنامه های این رژیم برای مرحله بعدی جنگ در غزه را با رویکردی به ادعای خود هدفمندتر در شمال این باریکه تشریح کرد.

اظهارات این عضو کابینه اسرائیل در حالی است که رژیم صهیونیستی در پی افزایش فشار بین المللی برای کاهش تلفات جانی در این منطقه، به عقب نشینی نیروهای خود در غزه روی آورده است.

اما دفتر گالانت در بیانیه‌ای اعلام کرد که این رژیم در منطقه شمالی نوار غزه، براساس یک رویکرد جدید جنگی مطابق دستاوردهای نظامی زمینی خود ادامه خواهد داد.

در بیانیه صادر شده از سوی دفتر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی آمده است: پس از جنگ، حماس دیگر کنترل غزه را در دست نخواهد داشت و در مقابل اسرائیل آزادی عمل عملیاتی را برای خود محفوظ می دارد.

مطابق این بیانیه، پس از جنگ، اسرائیل هیچ گونه حضور نظامی در غزه نخواهد داشت و نهادهای فلسطینی مسئول خواهند بود. ازآنجاکه ساکنان غزه فلسطینی هستند، بنابراین نهادهای فلسطینی به شرط آنکه هیچ گونه اقدام خصمانه یا تهدیدی علیه اسرائیل انجام ندهند، مسئولیت کنترل این باریکه را در دست خواهند داشت.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین در غزه، در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون، ۲۲ هزار و ۴۳۸ فلسطینی شهید و ۵۷ هزار و ۶۱۴ نفر دیگر زخمی شدند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها