ابراهیم فیاض در گفت‌وگو با «فردا»:

ترکیب مجلس آینده به شدت متنوع خواهد بود

کد خبر: 1266747

استاد دانشگاه گفت: بر اثر رقابت های انتخاباتی، سطح فکری و آگاهی جامعه به شدت بالا خواهد رفت. بعد از انتخابات نیز نامزد پیروز تمام ایده های توسعه ای رقبای خود را پیگیری می کند که این مسئله نقطه عطفی برای پیشرفت کشور می شود.

ترکیب مجلس آینده به شدت متنوع خواهد بود

گروه سیاسی فردا: با اعلام نتایج بررسی صلاحیت نامزدها،انتخابات مجلس وارد فاز اصلی خود شد و از حالا به بعد باید شاهد اعلام ائتلاف ها و فهرست های انتخاباتی باشیم. برخی معتقدند رقابت در انتخابات جدی خواهد بود و این مسئله منجر به تشکیل فراکسیون اقلیت قوی خواهد شد.

ابراهیم فیاض در گفت‌وگو با خبرنگار فردا درباره ترکیب مجلس آینده گفت: مشارکت در حال اوج گیری است وقتی به حوزه های انتخابیه نگاه می کنیم تعدد نامزدها بسیار است مثلا در کازرون 30 نفر برای ورود به مجلس با هم رقابت خواهند کرد. این موضوع درباره سایر حوزه های تک نماینده نیز صدق می کند.

وی با اشاره به معادلات قومی، محلی و جنسیتی در شهرستان ها افزود: پیش بینی می کنم ترکیب مجلس دوازدهم به شدت متنوع خواهد بود که در آن اقلیت و اکثریت معنا ندارد چون از گرایش جریانی به اصولگرا و اصلاح طلبی مبری است. هر کسی به مجلس آینده راه پیدا می کند براساس تعهد و تخصصش خواهد بود بنابراین همه نمایندگان در مجلس آینده نقش ایفا می کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی بنیه تخصصی، دانش و علمی مجلس آینده را قوی و پررنگ خواند و اظهار کرد: در رقابت بر سر کرسی های مجلس آنقدر جدی و تنگاتنگ خواهد بود که تعیین تکلیف بسیاری از کرسی های مجلس به دور دوم خواهد کشید. معتقدم بر اثر این رقابت ها سطح فکری و آگاهی جامعه به شدت  بالا خواهد رفت. بعد از انتخابات نیز نامزد پیروز تمام ایده های توسعه ای رقبای خود را پیگیری می کند که این مسئله نقطه عطفی برای پیشرفت کشور می شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد