سیدمهدی هاشمی در گفت‌وگو با «فردا»:

اعتراض‌ به ردصلاحیت فرصتی برای رفع ابهام می‌شود

کد خبر: 1267491

سرپرست اسبق وزارت کشور گفت: مصادیقی داشتیم که شب انتخابات تأیید شدند، رقابت کردند و رأی هم آوردند.

اعتراض‌ به ردصلاحیت فرصتی برای رفع ابهام می‌شود

گروه سیاست سایت فردا: بعد از اعلام نتیجه بررسی صلاحیت نامزدها در هیأت های نظارت، کاندیداهای ردصلاحیت شده فرصت داشتند تا به این موضوع اعتراض کنند. برخی معتقدند اعتراض فایده ای ندارد چراکه حتی اگر منجر به تأییدصلاحیت هم بشود، رقبا در همین مدت چنان گوی سبقت را می ربایند که دیگر شانسی برای تغییر معادلات نخواهد بود.

سیدمهدی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار فردا درباره میزان تأثیرگذاری اعتراض نامزدهای شاخص ردصلاحیت شده و احتمال تغییر نتیجه گفت: قطعا و حتما این اعتراض ها تأثیر دارد. هرچند نمی توان گفت چند درصد تأثیر گذار است اما همیشه بعد از اعتراض ها، موضوعات مطروحه مجدداً بررسی و پاسخ داده می شود.

وی افزود: آنچه مسلم است بعد اعتراض به ردصلاحیت برای طرفین موضوعات بیشتر روشن و شفاف می شود؛ اگر احیانا خطایی نیز صورت گرفته باشد، رفع ابهام می شود.

سرپرست اسبق وزارت کشور درباره شانس رأی آوری نامزدهایی که ابتدا در هیأت های نظارت ردصلاحیت شدند اما بعد اعتراض تأیید شدند، اظهار کرد: مصادیقی داشتیم که شب انتخابات تأیید شدند، رقابت کردند و رأی هم آوردند. در مجموع اینکه برخی می خواهند دلسردی ایجاد کنند و بگویند «اعتراض فایده ای ندارد»، می گویم تجربه ادوار گذشته نشان می دهد که این دیدگاه درست نیست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها