تفکیک گرایش حزبی نامزدهای انتخابات مجلس

کد خبر: 1267798

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از حضور پرشور طیف‌های مختلف سیاسی در انتخابات پیش‌رو خبر داد و گفت: هزینه‌های نامزدها اعم از تجمعات و تبلیغات نامزدها در سامانه مالی ثبت می‌شود.

تفکیک گرایش حزبی نامزدهای انتخابات مجلس

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از حضور پرشور طیف‌های مختلف سیاسی در انتخابات پیش‌رو خبر داد و گفت: هزینه‌های نامزدها اعم از تجمعات و تبلیغات نامزدها در سامانه مالی ثبت می‌شود.

محسن اسلامی امروز در نشست با اصحاب رسانه گیلان از آمادگی کشور برای برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم خبر داد و اظهار داشت: در مناطقی که یک هشتم کرسی نمایندگی مجلس را داشته باشند با تأیید شورای نگهبان مقدمات برپایی انتخابات الکترونیکی فراهم می‌شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از پیش‌بینی 65 هزار شعبه اخذ رأی برای انتخابات پیش رو خبر داد و تصریح کرد: تاکنون 60 هزار شعبه اخذ رأی برای انتخابات پیش رو نهایی شده است.

اسلامی با اشاره به پایش دستگاه‌های احراز هویت مستقر در شعب اخذ رأی بیان کرد: دستگاه‌های احراز هویت توسط کمیته فنی ستاد انتخابات مورد عیب‌یابی، پایش و ارزیابی قرار گرفته و اشکالات احتمالی رفع شده است.

وی با اشاره به تمهید اقدامات برای کاهش هزینه‌های تبلیغاتی نامزدها افزود: امکانات دستگاه‌ها صورت عادلانه در اختیار نامزدها برای تبلیغات و معرفی برنامه‌های خود قرار می‌گیرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از راه‌اندازی فرکانس تلویزیونی برای معرفی برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی خبر داد و اضافه کرد: نامزدها می‌توانند 20 دقیقه برنامه‌های خود را روی آنتن ارائه دهند.

اسلامی با تاکید بر لزوم نظم‌بخشی و برقراری امنیت در شعب اخذ رأی بیان کرد: تدبیرات لازم برای برگزاری انتخابات سالم، منسجم و پرشور اتخاذ شده است.

وی با تاکید بر لزوم تکیه بر آموزش در راستای برپایی انتخاباتی پرشور و سالم، از تربیت مدرس انتخابات خبر داد و افزود: آموزش یکی اصول و محور این دوره انتخابات قرار گرفته است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه حتی برای اخذ یک رأی به بلندترین و دورترین نقطه حوزه انتخابیه خواهیم رفت، گفت: برای انتقال صندوق به شعب صعب‌العبور و مناطق روستایی و کوهستانی ، یک بالگرد اختصاص داده می‌شود.

اسلامی از ثبت‌نام 510 داوطلب مجلس خبرگان خبر داد و اضافه کرد: چهارم بهمن ماه نتایج نهایی نامزدهای مجلس خبرگان اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به آماری از تفکیک گرایش حزبی نامزدهای انتخاباتی افزود: بر اساس آمار 4 هزار و 703 نفر به صورت مستقل، 2 هزار و 725 نفر اصولگرا و هزار و 560 نفر اصلاح‌طلب کاندیدای انتخابات مجلس شدند که نشان‌دهنده حضور پرشور طیف‌های مختلف سیاسی در انتخابات سال جاری است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از راه‌اندازی سامانه مالی انتخابات خبر داد و اضافه کرد: این سامانه در راستای ایجاد شفافیت مالی نامزدهای انتخاباتی طراحی شده است.

اسلامی با بیان اینکه هزینه‌های تبلیغاتی نامزدها رصد می‌شود، گفت: کلیه هزینه‌های نامزدها اعم از تجمعات و تبلیغات نامزدها در سامانه مالی ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی هوشمندانه بررسی می‌شود، افزود: مشاهده هرگونه تخلفات انتخاباتی نامزدها منجر به محروم شدن دو دوره کاندیداتوری نمایندگی مجلس می‌شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها