در همایش احزاب؛

شاهچراغی: فعالیت احزاب نباید محدود به انتخابات شود

کد خبر: 1267874

معاون سیاسی وزارت کشور گفت: در انتخابات امسال ۴ هزار شعبه بیشتر از گذشته در نظر گرفتیم تا سهولت در امر رأی‌گیری صورت بگیرد.

شاهچراغی: فعالیت احزاب نباید محدود به انتخابات شود

 سید «محمد تقی شاهچراغی» معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخاب کشور در همایش احزاب در وزارت کشور طی سخنانی، گفت: در خصوص انتخابات و اهمیت آن و راهبردهایی که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند، حتماً نمایندگان محترم احزاب در کلامشان خواهند گفت.

وی افزود: ما در اجرا تمام مسائل انتخابات گذشته را بررسی کرده و نیازها را برطرف کرده ایم و باید بگویم به لحاظ زمانی از انتخابات گذشته جلوتر هستیم.

شاهچراغی تاکید کرد: در انتخابات امسال ۴ هزار شعبه بیشتر از گذشته در نظر گرفتیم تا سهولت در امر رأی گیری صورت بگیرد.

معاون سیاسی وزارت کشور اذعان داشت: در عین حال قریب ۵۹ هزار شعبه آماده اخذ رأی هستند و دستگاه‌های احرازهویت و نرم‌افزارهای مورد نیاز تأمین شده است. اعضای شعب نمایندگان مشخص می‌شوند و این‌ها جدا از وظایف ناظران شورای نگهبان است.

وی افزود: چاپ ۷۱ میلیون تعرفه به تفکیک صورت گرفته و آماده شده است.

شاهچراغی با اشاره به برگزاری همایش احزاب در وزارت کشور، گفت: در واقع میزبان این همایش دوستان احزاب هستند و ما فقط شرایط را به پیشنهاد خانه احزاب فراهم کردیم. در عین حال در مورد انتخابات باید عرض کنم در اجرا همه شرایط فراهم است. به نظرم قانون همه چیز را تعریف کرده و برابر قانون کارها باید صورت بگیرد و از دیروز شورای محترم نگهبان یک ماه فرصت دارد تا صلاحیت‌ها را بررسی کند و تا قبل از این هیأت نظارت وظایف و مسؤولیت در این خصوص داشته است.

وی ادامه داد: به نظرم فرصت کافی وجود دارد و ما هم در حوزه وزارت کشور تلاش داریم تا شاهد مشارکت حداکثری باشیم که به دلایل مختلف است که از جمله مسائل کلان کشور و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

شاهچراغی تاکید کرد: قطعاً مردم باید در همه مراحل حضور داشته باشند و این صرفاً به انتخابات محدود نشود، در عین حال که این مسأله باید در خصوص احزاب هم باشد و فعالیت آنها صرفاً به انتخابات محدود نشود. هر چند ما در وزارت کشور در جلسات احزاب هم شرکت کردیم.

وی در ادامه سخنان خود متذکر شد: جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب و مستقل فرقی نمی‌کند و به انتخابات باید از موضع تکلیف نگاه کنیم.

شاهچراغی اظهار داشت: اگر نقد درستی هم وجود داشته باشد، ما در وزارت کشور استقبال می‌کنیم و تا آخر زمانی که قرار است اعلام نظر شود، ما در خدمت احزاب هستیم.

معاون سیاسی وزارت کشور بیان کرد: انتخابات آثار ملی و فراملی دارد، لذا نگران زخم زبان‌ها نباشید. همه دستگاه‌ها طبق قانون عمل کنند تا مشارکتی که در کلام رهبری آمده است، محقق شود.

شاهچراغی تصریح کرد: امیدوارم فرصتی برای همکاری و همدلی ایجاد شود تا در اولین قدم، نتیجه آن را در ۱۱ اسفند با تلاش‌های شما ببینیم، زیرا شما معتمد بخشی از مردم هستید.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها