در همایش خانه احزاب؛

متکی: رقابت بدون حضور نمایندگان سلیقه‌های مختلف میسر نیست

کد خبر: 1267877

عضو شورای مرکزی خانه احزاب گفت: انتخابات بدون رقابت بی‌معنا است و رقابت بدون حضور نمایندگان سلیقه‌های مختلف میسر نیست.

متکی:  رقابت بدون حضور نمایندگان سلیقه‌های مختلف میسر نیست

«منوچهر متکی» عضو شورای مرکزی خانه احزاب در همایش احزاب که صبح امروز برگزار شد در سخنانی، گفت: شرکت در انتخابات حق مردم است و ما در گذشته و در حکومت قبل از انقلاب این حق را نداشتیم.

وی افزود: گوناگونی دولت‌ها در ۴۳ سال گذشته نشانه داشتن حق رأی مردم است. انتخابات و شرکت آن یک حق و به موازات آن یک تکلیف شرعی و ملی است.

متکی ادامه داد: انتخابات بدون رقابت بی معنا است و رقابت بدون حضور نمایندگان سلیقه‌های مختلف میسر نیست.

وزیر سابق خارجه در همایش احزاب متذکر شد: تعهد سلیقه‌های مختلف سیاسی به نظام باید تعهد متقابل باشد. ما هویت مجموعه حزبی خود را از نظام می‌گیریم و اکنون در انتخابات باید در کمک به نظام نقش داشته باشیم. از سوی دیگر، برگزاری یک نشست مردمی صد هزار نفری در استادیوم آزادی پیشنهاد شده است که خانه احزاب از آن استقبال می‌کند تا همه احزاب از هوادران خود بخواهند در این مراسم حاضر شوند و این نشانه تعهد متقابل احزاب به نظام است.

عضو شورای مرکزی خانه احزاب در ادامه گفت: بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری در کرمانشاه در ۲۰ سال پیش مبنی بر ظرفیت نظام جمهوری اسلامی برای کشورداری باید مدنظر باشد، لذا به چه زبانی بگوییم که احزاب گله‌مند هستند که دولت‌ها به صورت سیستمی به آن‌ها توجه ندارند.

وی ادامه داد: هر رئیس جمهوری بعد از انتخابات می‌گوید من حزبی نیستم و این باید مذموم شمرده شود. در شرایطی انتخابات برگزار می‌شود که دشمن با دهان باز و دریده و همه معاندان و قسم خوردگان دشمنی با نظام، طمع و برنامه‌ریزی علیه انتخابات کردند و ما به عنوان مجموعه احزاب باید به تکلیف خود عمل کنیم و پیام‌های روشنی به دشمنان خود بدهیم.

عضو شورای اصولگرایی وحدت تاکید کرد: مردم بر اساس حقی که دارند به انتخابات می‌آیند، اما بر اساس رضایتی که دارند پایشان به این آمدن محکم می‌شود و دولت باید نسبت به حل مشکلات مردم عنایت بیشتری داشته باشد.

مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها