سفیر یمن در ایران: از حمله دیروز آمریکا و انگلیس غافل‌گیر نشدیم

کد خبر: 1268247

سفیر دولت یمن در ایران گفت که ما از حمله دیروز آمریکا و انگلیس غافل‌گیر نشدیم؛ زیرا نیروهای مسلح یمن از چند روز قبل با نیروهای آمریکایی و انگلیس در آب‌های دریای سرخ درگیر بودند.

سفیر یمن در ایران: از حمله دیروز آمریکا و انگلیس غافل‌گیر نشدیم

ابراهیم الدیلمی، سفیر دولت یمن در ایران در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی عراقی گفت: ما در یمن از حمله دیروز آمریکا و انگلیس غافل‌گیر نشدیم؛ زیرا نیروهای مسلح یمن از چند روز قبل وارد درگیری با نیروهای آمریکایی و انگلیس در آب‌های دریای سرخ  شده بودند و آمریکایی‌ها و انگلیس‌ها به شکل آشکاری خود را برای این حمله آماده می‌کردند.

سفیر دولت یمن در ایران افزود: این آمریکایی‌ها هستند که با شروع جنگ و ارتکاب حماقت امنیت کشتی‌رانی را به خطر می‌اندازند.

الدیلمی در ادامه اظهار داشت: آمریکایی‌ها تمایل زیادی به تشدید تنش دارند و دوست دارند دریای سرخ را نظامی کنند، مقابله با آمریکایی‌ها در منطقه را وظیفه خود می‌دانیم، همچنان که در بیانیه‌های رسمی جمعه تأکید شد، این حمله بدون پاسخ نخواهد ماند.

این دیپلمات یمنی خاطرنشان کرد: یمنی‌ها در مقابله با صهیونیست‌‌ها تنها نیستند و محور مقاومت کاملا منسجم است و دشمن صهیونیست به دنبال تشدید با این محور است کما اینکه در عراق و یمن و لبنان دست به حمله زد.

سفیر یمن به انفجارهای تروریستی کرمان در سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز با انفجارهای تروریستی کرمان هدف قرار گرفت که بازوی صهیونیست‌ها موسوم به داعش دست به این انفجارها زد که این گروه تروریستی طرح آمریکا [برای منطقه] است.

الدیلمی در ادامه گفت: مردم بحرین موضع شریفی در قبال مسئله فلسطین دارند، اما در بحرین شیخی هست که می‌خواهد برای خود شهرت و جایگاهی درست کند و شاید به دلیل هیکل درشت این شیخ بود که آمریکا خواست با آن ستر عورت کند.

در نود و هشتمین روز عملیات «طوفان الاقصی» آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی بامداد دیروز به اهدافی در خاک یمن تجاوز کردند.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه ادعا کرد: 60 هدف در 16 مراکز وابسته به ارتش یمن را هدف حمله هوایی قرار داده است و در این حمله بیش از 100 موشک هدفمند به‌کار گرفته است.

ارتش یمن در واکنش اولیه به حملات هوایی آمریکا و انگلیس به اهدافی در یمن، موشک‌هایی به‌سمت ناوها و کشتی‌های متجاوزان در دریای سرخ شلیک کرد.

دفتر سیاسی انصارالله با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این تجاوزات دشمن تأکید کرد که تجاوز آمریکا و انگلیس هرگز مانع ادامه حمایت یمن از ملت فلسطین نخواهد شد. این تجاوز هرگز بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند و کشورهای متجاوز باید مسئولیت تمام عواقب آن را به‌عهده بگیرند.

«مهدی المشاط» رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن به آمریکا و انگلیس هشدار داد که بهای سنگینی برای تجاوزاتشان به یمن پرداخت خواهند کرد و این حقیقت را که «یمن گورستان متجاوزان است»، درک خواهند کرد.

المشاط گفت: همچنان به جلوگیری از تردد کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی به‌مقصد فلسطین اشغالی ادامه می‌دهیم. تنها راه‌حل، توقف تجاوزات اسرائیل به برادرانمان در غزه است که با حمایت آمریکا ادامه دارد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها