جوان: دروغ خیلی وقت است مجازات دارد جناب جهانگیری!

کد خبر: 1268407

اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت روحانی طی سخنانی در مراسم گرامیداشت سالگرد درگذشت مرحوم هاشمی رفسنجانی گفته که «امروز دروغگویی فراوان شده است. باید برای دروغگویی مجازات تعیین شود. مخصوصاً اگر مسئولی به مسئول بالاتر گزارش خلاف بدهد.»

جوان: دروغ خیلی وقت است مجازات دارد جناب جهانگیری!

شاید جهانگیری فراموش کرده که دروغ خیلی وقت است مجازات دارد و اگر کسی پیگیر تهمت و دروغ افراد از مسیر قضایی شود، به نتیجه می‌رسد. از جمله خود جهانگیری بابت دروغی که علیه محمدباقر قالیباف گفت، با شکایت قالیباف محاکمه و محکوم شد.

قالیباف سال۹۶ به دلیل دروغ‌های جهانگیری از او شکایت کرد، اما رسیدگی به آن شکایت در ایام انتخابات انجام نشد و در نهایت اسفند پارسال در دادسرا قرار مجرمیت صادر و سپس پیغام‌ها برای گرفتن رضایت شروع شد که تنها شرط قالیباف پذیرش رسمی اشتباه بود.

در نهایت آبان امسال حکم دادگاه صادر شد که براساس آن جهانگیری به دلیل افترا به چهار ماه حبس تعزیری و به دلیل نشر اکاذیب به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شده منتها با توجه به قانون و پست مسئولیتی جهانگیری، حکم حبس به ۴۴۰ میلیون ریال جزای نقدی تخفیف داده شده است.

متأسفانه وقتی در جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور قائل به صداقت در تعاملات سیاسی و انتخاباتی نیستند، از دیگران چه انتظاری می‌توان داشت؟

صحبت در مذمت دروغگویی این ژست را به افراد می‌دهد که من راستگو هستم و با دروغگویی مخالف؛ و این ژست کذایی خود بخشی از دروغگویی محسوب می‌شود. همچون خطاکاری که برای فرار از دستگیری، همراه مردم می‌دود و فریاد می‌زند که بگیرینش!

منبع: روزنامه جوان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها