انبارلویی در گفت‌وگو با «فردا»:

اصلاح‌طلبان کاهش سرمایه اجتماعی‌شان را پای نظام فاکتور کردند

کد خبر: 1269486

فعال سیاسی گفت: مردم هوشیارند و نشانه هایی می بینم که جامعه از تبلیغات فریبکارانه عبور کرده اند و حتما پای صندوق رأی می آیند.

اصلاح‌طلبان کاهش سرمایه اجتماعی‌شان را پای نظام فاکتور کردند

گروه سیاست سایت فردا: جامعه با مشکلات اقتصادی پیچیده ای دست و پنجه نرم می کند، حجم این مشکلات به حدی است که شاید فضای ذهنی بسیاری از خانواده ها از اخبار انتخابات مجلس دوازدهم دور باشد. در این میان براندازان و مشوقان تحریم انتخابات به دنبال مصادره به مطلوب شرایط هستند و این ایده را مطرح می کنند که کاهش مشارکت در انتخابات، تأیید گسست بین جامعه و نظام است اما این ادعا با واقعیتی که در جامعه ایران می گذرد هیچ همخوانی ندارد.

محمدکاظم انبارلویی در گفت‌وگو با خبرنگار فردا درباره تلاش دشمن برای ایجاد ذهنیت گسست بین جامعه و حکومت گفت: سرویس های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسرائیل یک دستورالعملی را به اپوزیسیون ابلاغ شد تا آنها بر این هدف متمرکز باشند که هرچه زودتر به مشروعیت نظام جمهوری اسلامی پایان بدهند.

وی با بیان اینکه دشمن می خواهد میزان مشارکت در انتخابات به پایین ترین سطح تقلیل پیدا کند، افزود: اگر این اتفاق بیفتد آمریکا مدعی خواهد بود که نظام جمهوری اسلامی از پشتیبانی مردم برخوردار نیست و ماهیت دیکتاتوری دارد. در واقع آمریکا دنبال آن است که با تصویرسازی بهانه ای برای حمله نظامی به ایران پیدا کند. 2 موضوع قدرت نظامی و قدرت مردمی نظام جمهوری اسلامی مانع حمله آمریکا به ایران است، آمریکا فعلا روی کاهش قدرت مردمی نظام تمرکز دارد.

این فعال سیاسی اظهار کرد: بالاخره در انتخابات دو جریان با هم رقابت می کنند، در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی وعده هایی به مردم مخصوصا درباره برجام داده شد که وقتی ترامپ خروج از برجام را اعلام کرد، بر شدت تحریم ها و تهدیدها افزود. حالا مردم به اصلاح طلبان بدبین شدند و در دو انتخابات اخیر سرمایه اجتماعی این جریان پای صندوق رأی نیامد. حالا اصلاح طلبان کاهش سرمایه اجتماعی شان را به پای نظام فاکتور کردند و می گویند «مردم از نظام ناراضی هستند و مشارکت نمی کنند».

وی ادامه داد: اصلاح طلبان همواره در انتخابات شیوه دیو و پری را اعمال می کنند، حالا که عملکرد دولت آقای روحانی نشان داد دیو خودشان هستند حاضر نیستند اعتراف کنند شاید جریان رقیب پری باشد بلکه به بهانه نظارت استصوابی و مشکلات اقتصادی مردم را به تحریم انتخابات تشویق می کنند، حال آنکه دولت آقای روحانی عامل تحریم هایی شد که امروز زندگی مردم را تحت فشار قرار داده است. مردم هوشیارند و نشانه هایی می بینم که جامعه از تبلیغات فریبکارانه عبور کرده اند و حتما پای صندوق رأی می آیند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها