وحیدی: انتخابات به معنای ایران قوی و امید به آینده است

کد خبر: 1270183

وزیر کشور دعوت مردم به انتخابات را وظیفه ملی رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی دانست و گفت: انتخابات به معنای ایران قوی و امید به آینده است.

وحیدی: انتخابات به معنای ایران قوی و امید به آینده است

وزیر کشور دعوت مردم به انتخابات را وظیفه ملی رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی دانست و گفت: انتخابات به معنای ایران قوی و امید به آینده است.

احمد وحیدی وزیر کشور در دیدار جمعی از مدیران مسؤول روزنامه‌های اصلاح طلب، بر فعال‌تر شدن گفت‌وگو با احزاب و حوزه‌های دیگر تاکید کرد و اظهار داشت: به نشست و گفت‌ وگو با همه گروه‌هایی که در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند، اعتقاد دارم و باعث می‌شود خط کشی‌های غیرواقعی که سم مهلکی برای کشور است، عقب رانده شود.

وحیدی درباره انتخابات و قانون جدید گفت: وزارت کشور با توجه به قانون جدید و فرصت کم، توانست زمینه اجرایی شدن آن را فراهم سازد و تلاش کردیم همه تفکرها و سلایق در انتخابات ثبت نام کنند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما هم علاقمند بودیم تا حد امکان احراز صلاحیت‌ها افزایش یابد و برای این کار تلاش شد که البته بی نتیجه هم نبود. ما به داوطلبان احراز صلاحیت نشده، توصیه کردیم که از فرصت اعتراض در مرحله بعدی استفاده کنند. از این رو، تلاش ما در مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام قطعی این بود که حداکثر افراد، احراز صلاحیت شوند، مگر آنهایی که واقعاً بر اساس مواد قانونی مشکل داشته باشند.

وی با اشاره به توالی دولت‌های پس از انقلاب اسلامی و همچنین حضور نمایندگان با سلایق مختلف سیاسی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در همه دوره‌ها انتخابات به سلامت برگزار شده است و این واقعیات باید به مردم منعکس شود.

وزیر کشور مسیر پیشرفت و تعالی کشور را برای همه احزاب و گروه‌های سیاسی مهم دانست و اظهار کرد: ممکن است در برخی شیوه‌ها اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، اما همه به اعتلا و سربلندی ایران اعتقاد داریم.

وحیدی بر تشریح دستاوردهای انقلاب برای جوانان تاکید کرد و یادآور شد: به نظر من دولت سیزدهم در ۲ سال فعالیت خود، کارنامه خوبی از خود برجای گذاشته است.

وزیر کشور با تاکید بر امیدآفرینی در جامعه ادامه داد: بخشی از این کار برعهده رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی، به عنوان حلقه‌های واسط جامعه است.

وی با بیان اینکه انتخابات نقطه عضوگیری احزاب است، اظهار کرد: انتخابات، مشارکت، امنیت و وحدت ملی مربوط به یک دولت نیست و همه در آن سهیم هستند.

وزیر کشور، منفعت ملی را پیشرفت کشور دانست و با بیان اینکه مردم باید با حفظ عزت، رفاه بیشتری داشته باشند، گفت: وظیفه ملی، دینی، انقلابی ما این است که مردم را به مشارکت دعوت کنیم.

وحیدی با بیان اینکه دشمنان برای کاهش مشارکت طراحی‌های زیادی انجام داده‌اند، گفت: آنها هویت جوانان را نشانه گرفته‌اند و از توطئه‌های مختلف حتی اقدامات تروریستی برای زدودن آرامش در جامعه استفاده می‌کنند.

مدیران مسئول و سردبیران چندین رسانه کشور نیز در این دیدار نقطه نظرات خود را درباره مسائل مرتبط با حضور مردم در انتخابات پیش رو (مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری) مطرح کردند.

رهنمودهای انتخاباتی رهبر معظم انقلاب، ضرورت طرح ایده‌های جدید از سوی نامزدها و نیز برگزار کنندگان انتخابات، تأثیر مسائل اقتصادی، تحولات امنیتی، اجتماعی و بین المللی، مساله رد صلاحیت‌ها، بررسی موانع و راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات و امیدآفرینی … از جمله موارد مطرح شده از سوی مدیران رسانه‌ها بود.

تکرار این جلسات، دیدارها و تبادل اخبار و اطلاعات برای ایجاد امید و انگیزه، تقویت روند نشاط اجتماعی و امیدوار کردن مردم، پرهیز از نفرت‌افکنی در جامعه از دیگر مواردی بود که مدیران رسانه‌ای به آنها اشاره کردند.

گفتنی است؛ انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان در ۱۱ اسفند برگزار می‌شود./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد