آیت‌الله جنتی: درمان دردهای جهان آشفته امروز رجوع به «سیره عادلانه علوی» است

کد خبر: 1270679

دبیر شورای نگهبان گفت: درمان دردهای جهان آشفته امروز که تحت تأثیر معادلات ظالمانه قدرت‌های استکباری است رجوع به سیره عادلانه علوی است.

آیت‌الله جنتی: درمان دردهای جهان آشفته امروز رجوع به «سیره عادلانه علوی» است

آیت‌الله «احمد جنتی» دبیر شورای نگهبان در جلسه امروز این شورا با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد امیرالمومنین علی (ع) اظهار کرد: این عید با عظمت را به همه رهروان راه آزادگی تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم توفیق شناخت و پیروی از ایشان را به همه ما عنایت فرماید.

وی افزود: شناخت صحیح و معرفی ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی (ع) از جمله مهم‌ترین وظایف علاقه‌مندان ایشان است. محبت ما نسبت به امیرالمومنین (ع) باید در رفتار فردی و اجتماعی‌مان نمود داشته باشد.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه حضرت علی (ع) معیار سنجش حقانیت است اضافه کرد: با تعیین نسبت افراد و جوامع با سیره علوی، می‌توان جبهه حق را از جبهه باطل تشخیص داد. درمان دردهای جهان آشفته امروز که تحت تأثیر معادلات ظالمانه قدرت‌های استکباری است رجوع به سیره عادلانه علوی است که بر مبنای معارف ناب اسلامی شکل گرفته است.

آیت‌الله جنتی گفت: اعترافات پُر شمار دشمنان حضرت علی(ع) به فضایل آن حضرت، وظایف دوستان آن حضرت برای تبیین شخصیت ایشان را سنگین‌تر می‌کند.

وی درباره ایام اعتکاف نیز گفت: خوشا به سعادت آنان که از نعمت ارزشمند خلوت عارفانه با خداوند مهربان بهره‌مند می‌شوند و جان خود را در زلال عبادت شست‌وشو می‌دهند و طراوت می‌بخشند. امیدواریم این ضیافت عاشقانه گوارای وجودشان باشد و همگان را از دعای خیر خویش محروم نسازند./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها