انواری در گفت‌وگو با «فردا»:

اعتدالی‌ها قطعا نامزد دارند و جدی پای کارند

کد خبر: 1270890

فعال سیاسی اصولگرا گفت: پیش بینی می شود که روز به روز بر این آمادگی حضور افزوده شود و نهایتا شاهد مشارکت بالای مردم در روز انتخابات باشیم.

اعتدالی‌ها قطعا نامزد دارند و جدی پای کارند

گروه سیاست سایت فردا: قریب به یک ماه دیگر موعد انتخابات مجلس است اما هنوز اضلاع انتخابات مشخص نیست. از یک طرف هرچند اصلاح طلبان تازه تصمیم به تحرک انتخاباتی گرفته اند اما برنامه مشخصی هنوز ندارند، در طرف دیگر اصولگرایان منتظر نهایی شدن آرایش انتخاباتی رقیب هستند تا براساس آن تصمیم بگیرند. در این میان یک تحلیل آن است که اصلاح طلبان و اعتدالی ها نهایتا به ائتلاف می رسند و با فهرستی قوی به میدان می آیند، در مقابل مخالفان نظر دیگری دارند، آنها می گویند با ردصلاحیت حسن روحانی اعتدالی ها نیز مثل اصلاح طلبان صحنه انتخابات را ترک خواهند کرد.

حسین انواری در گفت‌وگو با خبرنگار فردا درباره میزان رقابتی بودن انتخابات مجلس دوازدهم گفت: همه تفکرات نامزد دارند و در انتخابات شرکت خواهند کرد. حالا برخی ناز می کنند تا روی افکارعمومی تأثیر بگذارند و توجهات را به سمت خود جلب کنند. این تاکتیک ها تازه نیست و مردم با چنین روش هایی کاملا آشنا هستند.

وی با بیان اینکه مردم آماده حضور در صحنه انتخابات هستند، افزود: مشارکت در انتخابات جزء تکلیف و حقوق مردم است، از این رو پیش بینی می شود که روز به روز بر این آمادگی حضور افزوده شود و نهایتا شاهد مشارکت بالای مردم در روز انتخابات باشیم.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره بیانیه اخیر جبهه مشارکت اظهار کرد: باور ندارم ادعای آنکه اصلاح طلبان در انتخابات مشارکت نمی کنند. اصلاح طلبان از عرصه رقابت کنار نکشیدند، منتها شاید روی شان نمی شود بگویند «اگر بیاییم خیلی هم رأی نداریم».

وی درباره تضعیف شدن موقعیت اعتدال و توسعه بعد از ردصلاحیت حسن روحانی تأیید کرد: دلیلی برای ضعیف شدن موقعیت آنها در انتخابات و تصمیم شان برای عدم حضور مشاهده نمی شود. قطعا نامزد دارند و جدی هم پای کار هستند. در بررسی صلاحیت ها اکثر نامزدها تأیید شدند، آنها هم که تأیید نشدند اعتراض کردند که مرحله به مرحله نتایج بررسی اعتراض ها در حال اعلام شدن است.

انواری درباره اوضاع مجموعه های اصولگرا گفت: امکان دارد اصولگراها 2 یا 3 گروه شوند که هر کدام مخاطبان خودشان را خواهند داشت.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها