دستاوردهای مثبت سفر امیرعبداللهیان به اسلام‌آباد

کد خبر: 1271664

وزیر امور خارجه ایران در پایان سفر یک روزه خود به پاکستان و تشریح دستاوردهای مثبت آن، گفت: مرزهای امن ایران و پاکستان هیچ جایی برای تحرکات تروریستی و حامیان فرامنطقه‌ای آن ندارد.

دستاوردهای مثبت سفر امیرعبداللهیان به اسلام‌آباد

حسین امیرعبداللهیان دوشنبه شب و پیش از ترک اسلام‌آباد به سمت تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دیدارهای بسیار مهم و سازنده‌ای در جریان این سفر با مقامات عالی‌رتبه پاکستان صورت گرفت و توافق شد تا ما همکاری‌های اقتصادی، تجاری، گردشگری، انرژی و در سایر حوزه‌های متفق القول را با سرعت بیشتری تداوم ببخشیم.

وزیر امور خارجه ایران افزود: دولت‌های ایران و پاکستان همچنین توافق دارند که مطابق با یک جدول زمانبندی شده، پنج گذرگاه جدید مرزی به گذرگاه‌های مرزی موجود میان دو همسایه اضافه شود.

وی تاکید کرد که مرزهای امن ما باید به مرزهای تجاری، اقتصادی و گردشگری تبدیل شود چرا که هر دو کشور مصمم هستند که این مرزها هیچ جایی برای تروریسم و اقدامات تروریستی ندارد.

امیرعبداللهیان گفت: متاسفانه دشمنان تلاش دارند تا گروه‌های تروریستی را در منطقه فعال نگه دارند و از آنجایی که شاهد یکسری فعالیت‌های تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان هستیم، این عناصر با سرویس‌های امنیتی آمریکا و رژیم اسرائیل ارتباط دارند که هدف آن تداوم ناامنی‌ها در منطقه است.

وزیر خارجه ایران ابراز امیدواری کرد که در چارچوب توافقاتی که با مسوولان پاکستانی صورت گرفت، همکاری‌های ضدتروریستی دو کشور گسترش یافته و در حوزه‌های همکاری‌های صنعتی، علمی، بازرگانی و انرژی نیز شاهد اقدامات خوبی خواهیم بود.

وی در پایان افزود که تا روزهای آینده هیات‌های مختلفی میان ایران و پاکستان مبادله خواهد شد.

براساس این گزارش، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و اعضای هیات بلندپایه ایران در جریان سفر رسمی یک روزه خود به اسلام‌آباد با وزیر امور خارجه، فرمانده ارتش و نخست وزیر پاکستان دیدار کردند.

این سومین سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان از زمان آغاز کار دولت سیزدهم محسوب می‌شود./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها