وزیر کشور: همه چیز برای برگزاری انتخاباتی باشکوه آماده است

کد خبر: 1273104

وزیر کشور با بیان اینکه تا زمانی که کشور وارد فضای کامل انتخاباتی نشده است نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان مشارکت داشت، گفت: اما نظرسنجی‌ها از روند رو به رشد در این زمینه حکایت دارد که امیدواریم تا روز انتخابات استمرار یابد.

وزیر کشور: همه چیز برای برگزاری انتخاباتی باشکوه آماده است

وزیر کشور با بیان اینکه تا زمانی که کشور وارد فضای کامل انتخاباتی نشده است نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان مشارکت داشت، گفت: اما نظرسنجی‌ها از روند رو به رشد در این زمینه حکایت دارد که امیدواریم تا روز انتخابات استمرار یابد.

احمد وحیدی، امروز (۱۶ بهمن) در پایان سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: انتخابات مجلس از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که قرار است با شکل گیری مجلس جدید ریل‌گذاری جدیدی در کشور صورت گرفته و برنامه حرکت کشور برای چهار سال پیش رو مشخص شود.

وی از آماده سازی کامل بستر اجرایی انتخابات در کشور خبر داد و افزود: تمام شرایط برای برگزاری یک انتخابات باشکوه مهیا شده و تعیین شعب و آموزش نیروها و عوامل اجرایی انجام شده است.

 ۹۰ هزار شعبه اخذ رای داریم/ تایید صلاحیت ۱۴ هزار داوطلب فضای رقابتی خوبی را رقم می‌زند

به گزارش ایسنا، وزیر کشور افزود: در این دوره ۹۰ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور خواهیم داشت که از این تعداد بیش از ۴۰ هزار شعبه ثابت و مابقی سیار هستند.

 وحیدی گفت: خوشبختانه با تلاش تمام استانداران و سایر دست اندرکاران همه چیز برای برگزاری یک انتخابات پرشور در کشور مهیا است.

وزیر کشور در خصوص رقابتی بودن این دوره انتخابات، گفت: شورای محترم نگهبان بیش از ۱۴ هزار داوطلب را برای شرکت در این دوره انتخابات تایید کرده که نویدبخش یک انتخابات رقابتی و پرشور در یازدهم اسفند ماه است و زمینه یک رقابت خوب شکل گرفته است.

وزیر کشور در خصوص برآوردهای صورت گرفته در خصوص میزان مشارکت در این دوره انتخابات گفت: هنوز برای صحبت در خصوص میزان مشارکت زود است، چرا که هنوز کاملا وارد فضای انتخاباتی نشده‌ایم‌، اما نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان از روند صعودی مشارکت می‌دهد.

وی افزود: نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد میزان مشارکت رو به افزایش است و امیدواریم همین روند تا روز انتخابات ادامه پیدا کند.

  ۲۰۰ کانال تلویزیونی انتخاباتی راه‌اندازی شده است

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه کاندیداها تنها باید برنامه‌هایشان را تبلیغ کنند، گفت: هیچ کاندیدایی مجاز به تخریب کاندیدای دیگر نیست و با این موارد برخورد می‌شود.

وحیدی گفت: در این دوره با ابتکار صدا و سیما ۲۰۰ کانال تلویزیونی برای تبلیغ کاندیداها ایجاد و بستر خوبی برای معرفی کاندیداها فراهم شده است.

وزیر کشور نسبت به جانبداری و دخالت مدیران دستگاه‌های اجرایی در انتخابات هم هشدار داد و افزود: هیچ مدیری مجاز به جانبداری در انتخابات نیست و هر موردی گزارش شود، برخورد خواهیم کرد.

وزیر کشور:نباید به وضع موجود قانع شویم/ انقلاب به ما «حرکت رو به جلو» را یاد داد

وزیر کشور با تاکید بر لزوم رفع معضل بیکاری گفت: راهکار رفع این معضل ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی است.

احمد وحیدی، عصر امروز (۱۶ بهمن) در مراسم افتتاح کارخانه رب گوجه فرنگی در شهرستان صحنه استان کرمانشاه، با تاکید بر لزوم حرکت رو به جلوی کشور، گفت: این حرکت رو به جلو و این نو شوندگی و این گریز از سکون، مهمترین هدیه انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: نباید به وضع موجود قانع باشیم و باید با همت بلند به سمت افق‌های بلند حرکت کنیم.

وحیدی با تاکید بر لزوم رفع معضل بیکاری، گفت: اگر بخواهیم بیکاری را ریشه کن کنیم، راهکار آن توسعه مراکز تولیدی است.

وی با تقدیر از دست اندرکاران راه‌اندازی این مجموعه تولیدی، گفت: این واحد تولیدی در شهرستان صحنه که یکی از شهرستان‌های مهم است راه اندازی شده و این جای تقدیر دارد.

وحیدی گفت: در شهرستان صحنه شاهد حضور افراد از مذاهب مختلف هستیم که این همبستگی و انسجام در کنار هم بسیار ارزشمند است. همین انسجام و همبستگی هم از برکات انقلاب اسلامی است و باید هر چه بیشتر تلاش کنیم تا از این همبستگی برای توسعه استان و در نهایت برای توسعه کشور استفاده کنیم.

وحیدی گفت: امیدواریم در انتخابات پیش رو شاهد همین انسجام و همبستگی در پای صندوق‌های رای باشیم.

امین فرهادی مدیرعامل کارخانه رب گوجه فرنگی هزار دشت سینا هم در این مراسم با اشاره به پتانسیل شهرستان در حوزه کشاورزی و به ویژه تولید محصول گوجه فرنگی، گفت: در همین راستا جهت فرآوری این محصول تصمیم به راه‌اندازی کارخانه رب گوجه فرنگی گرفتیم.

فرهادی گفت: زمین این پروژه آبان ماه سال گذشته تحویل شد و در همان ماه نیز کلنگ زنی شد.

وی افزود: خوشبختانه این پروژه با کار جهادی ظرف هشت ماه به بهره‌برداری رسید و امروز شاهد افتتاح رسمی آن هستیم.

به گفته فرهادی بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار صرف راه‌اندازی این پروژه شده است.

وی اشتغال مستقیم این پروژه را ۲۰۰ نفر اعلام و تصریح کرد: این پروژه برای ۱۰۰۰ نفر هم به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی داشته است.

فاز دوم کارخانه پلیمر بافت «مدلل» افتتاح شد

به گزارش ایسنا، همچنین امروز با حضور وزیر کشور فاز دوم کارخانه پلیمر بافت مدلل هم افتتاح شد.

عبدالوحید محمدی، معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، در حاشیه افتتاح این پروژه در جمع خبرنگاران گفت: این پروژه فاز دوم کارخانه تولید کیسه سیمان است که ظرفیت تولید آن چهار هزارتن کیسه در سال است.

وی افزود: در این مجموعه، علاوه بر کیسه سیمان، انواع کیسه‌های پلیمری هم تولید می‌شود.

محمدی از اشتغال حدود ۴۰ نفری در این فاز از پروژه خبر داد و افزود: با این تعداد، نیروهای کارخانه به ۱۸۰ نفر رسیده است.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار یورو اعتبار برای ساخت این فاز از کارخانه صرف شده است.

وی با اشاره به ارسال محصولات این کارخانه به سراسر کشور، گفت: بخشی از محصولات هم صادر می‌شود.

همچنین در سفر امروز وزیر کشور به کرمانشاه، کشتارگاه صنعتی مرغ «دیاکو» هم با ظرفیت دو میلیون قطعه در سال به بهره‌برداری رسید.

بازدید از کارخانه خودروسازی کرمانشاه و شرکت ایلیا ذرت هم از دیگر برنامه‌های سفر وزیر کشور بود./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها