حداد عادل: صاحبان تریبون‌ مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند

کد خبر: 1273260

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، گفت: یکی از راه های قدرت بخشیدن به نظام، حضور پرشور مردم در انتخابات است و همه کسانی که مخاطب دارند وظیفه دارند مردم را به انتخابات دعوت کنند.

 حداد عادل: صاحبان تریبون‌ مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند

غلامعلی حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ظهر امروز سه شنبه هفدهم در اولین گردهمایی طلاب، روحانیون و ائمه جماعت مساجد شهر تهران خاطرنشان کرد: در ابتدا دهه فجر و فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک عرض می کنم.

حداد عادل با اشاره به شهادت امام موسی کاظم تصریح کرد: باید پرسید چرا همه امامان ما را به شهادت رساندند.

وی افزود: جواب این موضوع مشخص است که برپایی حکومت دینی وظیفه ائمه بوده و به همین دلیل دشمنی ها علیه شان زیاد بوده و امامان را به شهادت می رساندند.

وی در ادامه گفت: در دوران ما خداوند این طور مقدر کرده بود که با توکل امام راحل در ایران در عین ناباوری جهانیان حکومت دینی تاسیس کرد.

وی افزود: در دنیای غرب بعد از رنسانس، پرونده حکومت دینی را بسته بودند و این موضوع را متعلق به تاریخ گذشته می دادند.

وی خاطرنشان کرد: امام در چنین دنیایی آمد و حکومت دینی تاسیس کرد، با شکست امپراطوری عثمانی و متلاشی شدن و بخش بخش شدن آن امپراطوری، ترکیه را مجبور کردند که در متن قانون اساسی خودش، صراحتا به جدایی دین از سیاست تاکید کند.

رئیس شورای ائتلاف عنوان کرد: همین غده شوم سرطانی اسرائیل را در همان ایام سال های شروع نهضت امام کاشتند.

وی افزود: از روز اول شروع کردند به مخالفت با انقلاب، و اگر موفق نشده اند بخاطر این بود که نتوانستند و بعد هم هشت سال علیه این کشور جنگ راه انداختند و بعد از جنگ هم به سراغ جنگ فرهنگی و بعد هم تحریم و امروز هم به سراغ تحریف حقایق رفته اند.

وی در ادامه گفت: آمریکایی در هرجای دیگر دنیا دست شان برسد و زورشان برسد همان کاری را خواهند کرد که در غزه و فلسطین می کنند.

وب افزود: وقتی صحبت از امام می شود رهبر انقلاب و دقیقا مراقبت دارند که انقلاب از آن جهتی که امام ترسیم کرده بودند منحرف نشود.

وی گفت: امروز ما در آستانه دو انتخابات قرار داریم، و یک عامل پیروزی انقلاب حضور مردم در بطن این حادثه بزرگ بود و انتخابات هم تبلور حضور مردم است.

وی افزود: هدف دشمن این است که مردم را از انقلاب جدا کند و به این نتیجه رسیده که گلوی مردم را به تحریم فشار داده تا با فشار اقتصادی به مردم، مردم را در مقابل انقلاب قرار دهند.

حداد عادل در ادامه گفت: مردم را به در فشار معیشت قرار می دهند و بعد هم در رسانه های شان تحریف می کنند و این موضوع را به گردن انقلاب اسلامی می اندازند و دوست ندارند که مردم در انتخابات بیایند پای صندوق.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط مردم با روحانیت در حفظ ارتباط مردم با حاکمیت موضوعیت دارد و ائمه جماعت راحت تر با مردم در ارتباط هستند و وظیفه مهمی بر دوش دارند.

وی افزود: این تماس بی واسطه مردم با روحانیون در مساجد یک سرمایه مهم برای انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: بنده خواهش می کنم از این ظرفیت استفاده کنید و برای روشن نگاه داشتن چراغی که امام برافروختن قدم بردارید، مردم مشکلاتی دارند و در مسائل اقتصادی هم حتما حق دارند باید تلاش کنیم فشار بر مردم کمک بشود و مردم را به مشارکت در انتخابات سوق دهیم.

وی در ادامه گفت: اگر گرفتاری هست یکی از راه های قدرت بخشیدن به نظام حضور پرشور مردم در انتخابات است و همه کسانی که مخاطب دارند وظیفه دارند مردم را به انتخابات دعوت کنند

وی افزود: ما در شورای ائتلاف وظیفه داریم افراد صالح را انتخاب کنیم و به مردم معرفی کنیم ولی بنده به عنوان نمونه عرض کنم، اگر آقای آقامیری در شورای شهر هستند نتیجه همین تشکیلات ائتلاف و ما چهار سال پیش ایشان را نمی شناختیم فردی که دکتری عمران دارد و امروز هفته ای نیست که ایشان در یکی از مساجد تهران حضور نداشته باشد.

وی افزود: این یک نمونه از جنس کار ما است، در حال حاضر بحث و موضوع اصلی مشارکت است و مردم متدین خودشان تشخیص می دهند که به چه کسانی رای بدهند./فارس

11

 بازدید حدادعادل از روند بررسی تخصص کاندیداهای ثبت‌کننده در وبگاه شورای ائتلاف

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با حضور در دانشکده رفاه از فعالیت‌ کانون‌هایی که در حال بررسی تخصص کاندیداهای ثبت‌کننده در وبگاه شورای ائتلاف هستند، بازدید کرد.

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با حضور در دانشکده رفاه از فعالیت‌ کانون‌هایی که در حال بررسی تخصص کاندیداهای ثبت‌کننده در وبگاه شورای ائتلاف هستند، بازدید کرد.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخاب کاندیداهای این شورا فرآیندی را تعریف کرده که به گفته مسئولان این شورا در این فرآیند سعی شده افراد متخصص، متعهد و توانمند در نهایت در لیست شورا قرار گیرند.

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پیش از این در باره این فرایند گفته بود که ما در قدم اول آن ۱۲۰۰ نفری که در وبگاه شورای ائتلاف ثبت‌نام کردند برحسب تخصص‌ها تفکیک کنیم و هر فرد را به ۱۴ کانون تخصصی که تشکیل دادیم، معرفی کردیم و در طی دو روز ترتیبی دادیم که دوستان متخصص ما که دید سیاسی هم دارند با نامزدها مصاحبه کنند. از فردا مصاحبه‌ها از داوطلبان آغاز می‌شود و کاندیداها خود مشخص می‌کنند که با کدام کانون علاقمند به مصاحبه هستند. از کانون‌ها خواسته‌ایم که بیشتر شنونده باشند و داوطلبان نگاه خود را در حوزه تخصصی خود که مطابق با کانون مشخص می‌شود، مطرح می‌کنند و در نهایت با امتیازگذاری، ۲۰ درصدی که بیشترین امتیاز را به دست آوردند به مرحله بعدی راه پیدا می‌کنند.

 وی تاکید کرده بود که ملاحظه داریم که تخصص در لیست‌ها حاکم باشد و این ملاحظات ایجاب می‌کند که تناسبی از جهت تخصص‌ها در میان کاندیداهای لیست نهایی وجود داشته باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها