ایمانی در گفت‌وگو با «فردا»:

فهرست علی مطهری شانسی ندارد اما مشارکت را افزایش می‌دهد

کد خبر: 1275155

اگر عرصه سیاسی کشور این طور باشد که فقط دو یا یک جناح بخواهند در صحنه انتخابات فعال باشند، در کلان سپهر سیاسی کشور خوب نیست.

فهرست علی مطهری شانسی ندارد اما مشارکت را افزایش می‌دهد

گروه سیاست سایت فردا: هر چند جبهه اصلاحات اعلام کرد «امکان مشارکت در انتخابات را ندارد» اما 110 چهره اصلاح طلب بیانیه دادند و بر حضور در صحنه انتخابات تأکید کردند. همچنین حزب اعتدال و توسعه نیز از اعلام آمادگی خود برای ارائه فهرست 30 نفر خبر داد. در کنار این فهرست علی مطهری همچون ادوار نهم و دهم در تلاش است تا فهرستی تحت عنوان صدای ملت را برای رقابت آماده کند اما سئوال این است که چقدر این فهرست شانس دارد و می تواند معادلات صحنه را تغییر دهد.

ناصر ایمانی در گفت‌وگو با فردا درباره میزان شانس لیست علی مطهری در انتخابات مجلس گفت: صرف نظر از آنکه این لیست چقدر شانس دارد باید از اقدام آقای مطهری باید استقبال کرد. بالاخره افرادی از جریانات مختلف اصلاح طلبی، اعتدالی یا مستقلین به صحنه بیایند، حرکت خوبی در صحنه سیاسی کشور به حساب می آید.

وی افزود: اگر عرصه سیاسی کشور این طور باشد که فقط دو یا یک جناح بخواهند در صحنه انتخابات فعال باشند، در کلان سپهر سیاسی کشور خوب نیست اما با این وجود، به نظر نمی رسد فهرست آقای مطهری خیلی شانس رأی آوری داشته باشد. البته این نکته را نیز باید مدنظر داشت که این لیست ها همپوشانی هایی با هم دارند باید ببینیم وقتی این همپوشانی ها را کنار بگذاریم چهره های غیرمشترک چقدر رأی می آورند، این شاخص وزن آن لیست را مشخص می کند.

تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: وجود فهرست هایی همچون این فهرست حسن شان این است که برخی رأی دهندگان شاید تمایلی به رأی دادن به فهرست یکی از دو جناح اصولگرایی و اصلاح طلبی نداشته باشند اما پای صندوق رأی حاضر شوند و به این لیست یا تعدادی از افراد این لیست رأی دهند، خود همین مسئله نیز عاملی برای افزایش مشارکت خواهد بود. 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها