تاکید هیات پارلمانی ایران بر توقف فوری جنگ در غزه

کد خبر: 1276820

هیأت پارلمانی ایران در حاشیه مجمع مجالس آسیایی با هیأت‌های پارلمانی برخی کشورها همچون فلسطین، بنگلادش، سوریه و نایب رییس مجلس قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

تاکید هیات پارلمانی ایران بر توقف فوری جنگ در غزه

چهاردهمین نشست مجمع مجالس آسیایی (APA) با حضور ۲۵ کشور بحرین، عراق، مالدیو، عمان، عربستان، سریلانکا، تاجیکستان، تایلند، ترکیه و آذربایجان، فلسطین، روسیه، قطر و امارات، ایران، اندونزی، یمن، سوریه، چین، لائوس، بنگلادش، قبرس، هند، اردن و قزاقستان در باکو پایتخت آذربایجان برگزار شد.

هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران متشکل از جلیل رحیمی جهان آبادی و ابوالفضل عمویی در این اجلاس شرکت کردند و دیدارهایی با هیأت‌های پارلمانی از کشورهای مختلف داشتند.

رحیمی جهان آبادی عضو گروه پارلمانی ایران در مجمع عمومی مجالس آسیایی در دیدار با هیأت پارلمانی فلسطین، دیدگاه مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جنایت رژیم صهیونیستی و لزوم توقف فوری جنگ در غزه، درباره رایزنی برای تحریم اقتصادی رژیم صهیونیستی از سوی پارلمان‌ها، کشورهای اسلامی و عربی گفت‌وگو شد.

همچنین در دیدار با هیأت پارلمانی بنگلادش، درباره روابط پارلمانی و وضعیت روابط اقتصادی و برخی موضوعات سیاسی منطقه‌ای گفت‌وگو و رایزنی صورت گرفت.

در دیدار هیأت پارلمانی ایران با هیأت پارلمانی سوریه نیز پیرامون آخرین وضعیت غزه و لزوم همفکری برای توقف جنگ و وضعیت روابط اقتصادی دوجانبه و برخی موضوعات سیاسی منطقه‌ای گفت‌وگو شد.

هیأت پارلمانی ایران با حمده بنت حسن عبدالرحمن نایب رییس مجلس قطر دیدار و گفت‌وگو داشت؛ در این دیدار رحیمی جهان آبادی ضمن ابراز خوشحالی از روابط سازنده و مثبت ایران و قطر، از مواضع قطری‌ها درباره غزه قدردانی کرد و خواهان همکاری بیشتر پارلمانی و سفر نایب رییس مجلس قطر به تهران شدند.

وی همچنین بهبود روابط ایران و عربستان و تلاش‌ها برای بهبود روابط با اردن و مصر را فرصت خوبی برای گسترش روابط همه جانبه ایران با جهان عرب دانست و ابراز امیدواری کرد که بقیه کشورهای عربی مثل قطر نگاه سازنده و مثبت داشته باشند.

نایب رییس مجلس قطر نیز ضمن انتقاد از جنایت‌های اسرائیل بر لزوم هماهنگی بیشتر پارلمان‌های اسلامی علیه رژیم صهیونیستی و نیز علاقمندی پارلمان قطر به افزایش همکاری پارلمانی با ایران اعلام آمادگی کرد.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها