تشکیل فراکسیون اصلاح طلبان در مجلس آینده

کد خبر: 1278898

سخنگوی حزب ندای ایرانیان با اشاره به ترکیب سیاسی مجلس دوازدهم، گفت: در مجموع دستاورد مورد انتظار ما برای تشکیل فراکسیونی که مد نظر داشتیم محقق شد.

تشکیل فراکسیون اصلاح طلبان  در مجلس آینده

سعید نورمحمدی، سخنگوی حزب ندای ایرانیان در گفتگو با ایرنا، نتایج انتخابات ۱۱ اسفند را واجد درس‌های قابل‌توجهی برای مسئولان، احزاب، گروه‌های سیاسی و همه آن‌هایی که علاقه‌مند به سرنوشت ایران هستند ارزیابی کرد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به میزان مشارکت و آرای منتخبین در قیاس با آمار ادوار گذشته انتخابات، تأکید کرد: هیچ مسئول دلسوز و هیچ نهاد حاکمیتی که برای اقتدار ایران اهمیت قائل باشد، نمی‌تواند از کنار این آمار بی‌تفاوت بگذرد و حتماً باید برای آن راهکاری اندیشیده شود که همه مردم احساس کنند در مجالس آینده دارای نماینده هستند، درغیراین صورت با کاهش مشارکت بیشتری مواجه خواهیم شد.

نورمحمدی در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه با توجه به نتایج انتخابات چه تعداد از افرادی که از احزاب اصلاح‌طلب از آن‌ها حمایت کردند به مجلس راه یافتند و آیا فراکسیون اقلیت در مجلس آینده شکل خواهد گرفت، تصریح کرد: از نظر چهار حزبی که از مشارکت در انتخابات حمایت کردیم، نتیجه کلی انتخابات همان چیزی بود که به دنبال آن بودیم، چراکه از ابتدا دنبال نتیجه ایده‌آل نبودیم و کاملاً واقع‌گرایانه به انتخابات نگاه می‌کردیم. از میان افرادی که چهار حزب اصلاح‌طلب کارگزاران سازندگی، اعتماد ملی، ندای ایرانیان و اعتدال و توسعه به عنوان گزینه‌های خودشان در انتخابات معرفی کردند، در سراسر کشور ۳۰ نفر رأی آوردند و انتظار ما هم بیش از این نبود.

وی با اشاره به عدم توفیق محمدباقر نوبخت و علی مطهری در کسب آرای مردم رشت و تهران، تصریح کرد: رأی نیاوردن این آقایان محاسبات ما را به هم ریخت، اما در مجموع دستاورد مورد انتظار ما برای تشکیل فراکسیونی که مد نظر داشتیم محقق شد. سخنگوی حزب ندای ایرانیان دلیل عدم توفیق افراد شاخصی نظیر نوبخت و باهنر در حوزه‌هایی خارج از تهران با وجود رقابتی بودن انتخابات را بی‌توجهی این افراد به روی کار آمدن نسل جدید عنوان کرد و گفت: به نظر نمی‌رسد این نتیجه حاوی پیام خاصی از طرف مردم آن حوزه‌ها باشد، بلکه مهم‌ترین دلیل این مسئله این بود که هم آقای نوبخت و هم آقای باهنر مدت‌ها در این شهر‌ها حضور نداشتند و از زمان نمایندگی آن‌ها در این شهر‌ها سال‌ها گذشته بود و در این مدت نسل‌های جدیدی روی کار آمده‌اند که هیچ خاطره و قرابت فکری با این افراد احساس نمی‌کنند. نورمحمدی با بیان اینکه در برخی حوزه‌ها چهره‌های شاخصی نامزد شدند و به دلیل اینکه ارتباط‌شان با حوزه‌های انتخابیه قطع نشده بود و با نسل‌های جدید ارتباط داشتند توانستند رأی بیاوردند، تأکید کرد: به نظر ما دلیل عدم توفیق این افراد قطع ارتباط‌شان با نسل‌های جدید بود؛ این افراد متوجه تغییر نسل نشدند و تصورشان این بود به صرف اینکه در دوران نمایندگی در آن حوزه‌ها کارنامه موفقی داشتند، بعد از ۲۰ سال می‌توانند برگردند و به راحتی دوباره اقبال مردم را به دست آورند.

منبع: روزنامه جوان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها