اختلاف‌افکنی نکنید این کرسی‌ها ابدی نیست

کد خبر: 1279588

سخنان مهم رهبر معظم انقلاب خطاب به منتخبان مجلس جدید، آن‌هم چندماه قبل از تشکیل آن که کم‌سابقه بود، به معنای فوریت آن سخنان تلقی شد. برای همین نماینده‌ولی‌فقیه در سپاه نیز همین فوریت را درنظر گرفت و از منتخبان مردم و مسئولان کشور خواست «به دستور اخیر مقام معظم رهبری با تمام وجود عمل کنید و سخن اختلافی نگوئید و برای خدمت به مردم دست به دست هم دهید».

اختلاف‌افکنی نکنید این کرسی‌ها ابدی نیست

سخنان مهم رهبر معظم انقلاب خطاب به منتخبان مجلس جدید، آن‌هم چندماه قبل از تشکیل آن که کم‌سابقه بود، به معنای فوریت آن سخنان تلقی شد. برای همین نماینده‌ولی‌فقیه در سپاه نیز همین فوریت را درنظر گرفت و از منتخبان مردم و مسئولان کشور خواست «به دستور اخیر مقام معظم رهبری با تمام وجود عمل کنند و سخن اختلافی نگویند و برای خدمت به مردم دست به دست هم دهند.»

 حجت‌الاسلام حاجی صادقی البته روی سخن مستقیم خود را به منتخبان مجلس دوازدهم نشان گرفت و خطاب به آنان گفت: «منتخبان، قدردان ولایت و امت باشند، سخن اختلافی نگویند و انسجام و اتحاد را حفظ کنند. مادامی که اتحاد داشته باشیم، از دشمن نگران نیستیم. مردم ایمان خودشان را ثابت کردند و امروز نوبت استقامت شما مسئولان است. همه را به انقلاب دعوت کنید نه به خود؛ خود را برای انقلاب بخواهید نه انقلاب را برای خود، کرسی مسئولیت را فرصت خدمتگزاری قرار دهید، نه جایگاهی که ماندنی است و بدانید که روزی این جایگاه را ترک خواهید کرد.»

به‌نظر می‌رسد در کنار فوریت این سخنان هشدارآمیز، این یک نیاز همیشگی است که مسئولان ما در هر رده بدانند که با یک انقلاب دینی بر سر کار آمده‌اند و نمی‌توانند خارج از قواعد اخلاقی و شرعی عمل کنند. تذکری که در سخنان رهبری‌معظم نیز بر آن تأکید شد و ایشان علاوه بر پرهیز دادن از «دعوا، ستیزه، مقابله و جبهه‌بندی‌های دشمن‌شادکن که مجلس را از کارایی می‌اندازد»، بر ضرورت تقوای مسئولان و منتخبان مجلس جدید و حفظ اصول شرعی تأکید کردند. درواقع در مسئولیت خداپسندانه، فراتر از تعهد و تخصص لازم، نوعی فنای در رضای خدا هم لازم است و اگر آنچنان‌که نماینده‌ولی‌فقیه در سپاه با فراست هشدار داده‌اند، برعکس عمل کنیم و انقلاب را برای خودمان بخواهیم نه خودمان را برای انقلاب، دیگر مسئول نظام دینی و اخلاقی نیستیم. «محو می‌باید نه نحو اینجا بدان/گر تو محوی بی‌خطر در آب ران»!

 به گزارش سپاه نیوز، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه در یادواره شهدای منطقه ۱۷ تهران، طی سخنانی با اشاره به انتخابات اخیر در کشور گفت: به رغم همه تلاش‌های دشمن، باردیگر مردم در انتخابات حضور پرشور پیدا کردند. دشمن انتظار داشت بگوید مردم از نظام قهر کردند، اما شکستی بزرگ توسط مردم متوجه آن‌ها شد. وی با تأکید بر اینکه نمایندگان جدید باید قدرشناس این امت باشند، اظهار داشت: پیام جبهه انقلاب به همه مسئولان این است که ما از شما ولایتمداری و سربازی ولایت می‌خواهیم. از شما می‌خواهیم مواضع ولایت را خوب بفهمید و به آن عمل کنید. ما ۴۵ سال است تجربه کرده‌ایم که هرجا التزام عملی به سخنان ولایت داشته‌ایم موفق بودیم.

 مسئولان مردم را به انقلاب دعوت کنند نه به خود

حاجی صادقی ادامه داد: ما از مسئولان می‌خواهیم به دستور اخیر مقام معظم رهبری با تمام وجود عمل کنند و سخن اختلافی نگویند و برای خدمت به مردم دست به دست هم دهند. مسئولان کشور باید قدردان مردم و ولی نعمتان خود باشند و با تمام وجود وارد میدان خدمتگزاری شوند. از آن‌ها می‌خواهیم همه را به انقلاب دعوت کنند نه به خود. خود را برای انقلاب بخواهند نه انقلاب را برای خودشان، کرسی مسئولیت را فرصت خدمتگزاری قرار دهند نه جایگاهی که ماندنی است و بدانند که روزی این جایگاه را ترک خواهند کرد.

 نمایندگان جدید سخن اختلافی نگویند

نماینده ولی فقیه در سپاه به نمایندگان جدید توصیه کرد قدردان ولایت و امت باشند، سخن اختلافی نگویند و انسجام و اتحاد را حفظ کنند. وی تأکید کرد: مادامی که اتحاد داشته باشیم، از دشمن نگران نیستیم. مردم ایمان خودشان را ثابت کردند و امروز نوبت استقامت شما مسئولان است.

حاجی صادقی در ادامه از جلسات شهدا به عنوان جلسات کسب حیات و بهره بردن یاد کرد و گفت: حضور ما در این جلسات برای کسب فیض از شهداست و برای همین است که هر سال در ایامی مانند عاشورا به جلسات شهدا می‌رویم تا خودمان را در این جبهه پیدا کنیم. جلسات شهدا جلسات بصیرت و استقامت و کسب حیات واقعی است.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی ادامه داد: خداوند در قرآن تأکید می‌کند حتی در خیال خود هم فکر نکنید شهید مرده است بلکه حیات اصلی از آن شهداست. شهادت هدیه‌ای الهی است. بنابراین، من استدعا دارم به هیچ خانواده شهیدی به خاطر شهادت عزیزشان تسلیت نگویید. شهید از آن مقام قرب عنداللهی خود این پیام را می‌دهد که این مسیری را که من رفته‌ام، نگرانی و ترس ندارد و مسیر کامیابی و سعادت است. وی اظهار داشت: همه دشمنان دست به دست هم دادند تا عاشورا و اربعین کمرنگ شود، اما خداوند اراده کرده است که این نهضت زنده بماند.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: شهدای ما برای این انقلاب که به اسلام حیات تازه بخشید، سر و جان دادند تا انقلاب جان بگیرد و ما نیز امروز هرچه داریم از برکت خون همین شهداست.

 شهدا مهم‌ترین عامل بقای نظام الهی

نماینده ولی فقیه در سپاه، شهدا را مهم‌ترین عامل بقای نظام الهی معرفی کرد و گفت: ما باید از این مسیر مواظبت کنیم و بدانیم آنچه این انقلاب را زنده نگه می‌دارد، مقاومت در مقابل استکبار است. امروز زنان و کودکان در غزه با همین منطق ایستادگی می‌کنند و همین منطق است که دشمن را شکست داده و ما را به پیروزی می‌رساند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی ادامه داد: جبهه استکبار بداند که تهاجم و تحریم برای آن‌ها فایده ندارد زیرا ما پیمانی با امام حسین (ع) و نایب امام زمان (عج) بستیم که همان‌طور که این انقلاب، اسلام را زنده کرد، ما هم این انقلاب را زمینه ساز ظهور کنیم و تا نابودی استکبار از پای نمی‌نشینیم. وی افزود: دشمن ۴۵ سال است هر کاری توانسته کرده، اما انقلاب توقف نداشته است. عامل اصلی همه پیروزی‌ها، پیوند امت با ولایت است.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی در پایان با بیان اینکه خانواده شهدا و نیرو‌های انقلاب از مسئولان کشور، ولایتمداری در عمل و مجاهدت شبانه‌روزی برای خنثی کردن نقشه‌های دشمن و خدمت به مردم می‌خواهند، اضافه کرد: تنها راه پیروزی و غلبه بر گرگ استکبار، ایستادگی و مقاومت است.

منبع: روزنامه جوان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها