واکنش ایران به اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا در نوار غزه

کد خبر: 1281152

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا در غزه، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بدیهی‌ترین اصول انسانی و حقوق بشردوستانه بین‌المللی را نقض کرده است.

واکنش ایران به  اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا در نوار غزه

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا در غزه، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بدیهی‌ترین اصول انسانی و حقوق بشردوستانه بین‌المللی را نقض کرده است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا در نوار غزه و اشغال آن و جنایات مرتکب شده توسط نظامیان این رژیم علیه کادر درمان و بیماران و مجروحان این بیمارستان را شدیدا محکوم کرد.

کنعانی گفت: متاسفانه این اولین بار نیست که دنیا شاهد این واقعیت تلخ است که رژیم صهیونیستی با نقض فاحش همه قوانین و مقررات بین‌المللی، مرتکب حمله به بیمارستان، کشتار، ضرب و جرح و یا اسارت کادر درمان، بیماران و مجروحان شده و بدیهی‌ترین اصول انسانی و حقوق بشردوستانه بین‌المللی را نقض کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: در طول هفتاد و چند سال گذشته، اشغالگری، ترور، خشونت، اسارت و جنایت شاکله اصلی ساختار قدرت و سیاست رژیم صهیونیستی بوده و در طول قریب به 6 ماه گذشته همه این‌ موارد بعلاوه اقدام به نسل‌کُشی در برنامه عملیاتی این رژیم در نوار غزه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: آنچه در سال‌های نه چندان دور در اردوگاه‌های صبرا و شتیلا و در قانا و ضاحیه لبنان گذشت و آنچه اکنون در نوار غزه می‌گذرد، تنها بخش کوچکی از کارنامه سیاه صهیونیست‌هاست که نه تنها با واکنش درخوری از سوی جامعه جهانی روبرو نگردید، بلکه حمایت برخی کشورهای شناخته شده غربی، زمینه افزایش خشونت و جنایت صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم و تحت اشغال فلسطین را فراهم ساخته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: در ماه‌های اخیر که ماشین نسل‌کُشی صهیونیست‌ها از هیچ اقدام سبوعانه‌ای علیه مردم بی‌گناه فلسطین در بزرگترین زندان بدون سقف جهان فروگذار نکرده است، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و کادر درمان به عنوان اهداف نظامی مورد حمله وحشیانه قرار گرفته‌اند.

وی افزود: تراژدی دردناک ماه‌های اخیر در غزه در حالی در مقابل چشم همه جهانیان در حال رقم خوردن است که در همه جنگ‌ها و منازعات، بیمارستان‌ها و بیماران مورد حمایت قوانین و مقررات بین‌المللی بوده و غیر قابل مجازات و تعرض تعریف و اعلام شده‌اند. با این حال در میان بهت جهانیان، بیمارستان شفا در غزه برای چندمین بار مورد حمله ارتش تروریستی رژیم اسرائیل و کادر درمان و بیماران و مجروحان آن مورد قتل و ربایش قرار گرفتند.

کنعانی با یادآوری مجدد مسئولیت جامعه جهانی در قبال وضعیت دردناک فلسطین خاصه نوار غزه، یک بار دیگر از سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان خواست به وظیفه و مسئولیت بین‌المللی خود در پیشگیری از تداوم جنایات جنگی رژیم اسرائیل جامه عمل بپوشانند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها