کدام نمایندگان بعد از رأی آوردن ردصلاحیت شدند؟

کد خبر: 1281330

سخنگو شورای نگهبان اعلام کرد که در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک آرای مهدی زمانی افشار ابطال شد؛ اما او اولین نفری نیست که بعد از رأی آوردن ردصلاحیت می‌شود.

کدام نمایندگان بعد از رأی آوردن ردصلاحیت شدند؟

ماجرا از آنجایی آغاز شد که ویدیویی منتسب به «مهدی زمانی‌افشار» در فضای مجازی منتشر شد که او در آن از الفاظ رکیک استفاده می‌کرد. اما پس از این اتفاق، بر اساس اعلام رسمی هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان انتخابات در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک به دوره دوم کشید شد. وی در این باره گفت: «براساس  ماده ۶۵ قانون مجلس شورای اسلامی و بررسی اسناد و گزارشات رسیده نفر دوم، علی خزایی و نفر سوم، حسین نوش آبادی  به دور دوم راه یافتند.  آرای مهدی زمانی افشار که ۳۰۴۶۳ بوده  ابطال و او از چرخه انتخابات خارج شد.»

اما مهدی زمانی افشار تنها منتخبی نیست که از فیلتر شورای نگهبان عبور نکرد. در دو انتخابات ۹۴ و ۹۸ هم دو منتخب پس از اعلام نتایج و بنا به مدارک جدید که در اختیار شورای نگهبان قرار گرفت از حضور در خانه ملت باز ماندند. پس از بررسی های مجدد از ورود «مینو خالقی» منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم و «سینا کمال خوانی» منتخب مردم تفرش در مجلس یازدهم به قوه مقننه خودداری شد و در پرونده منتخب ورامین در مجلس دوازدهم هم همین رویکرد قانونی اعمال شد.

منبع: فرهیختگان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها