بازتاب راهپیمایی روز جهانی قدس در رسانه‌های عربی

کد خبر: 1283565

راهپیمایی روز جهانی قدس صبح امروز در تهران و سایر استان‌ها و شهرهای کشور برگزار شد؛ این رویداد بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی به دنبال داشت.

بازتاب راهپیمایی روز جهانی قدس در رسانه‌های عربی

مراسم راهپیمایی روز قدس ۱۴۰۳ صبح امروز  با حضور پر شور مردم در بیش از ۲۰۰۰ نقطه تحت شعار «روز قدس، از طوفان الاقصی تا طوفان الاحرار» برگزار شد.

مبدأ مراسم راهپیمایی مساجد و مقصد راهپیمایی‌ها میعادگاه نماز جمعه بود.

همزمان با برگزاری راهپیمایی روز قدس در تهران مراسم تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه نیز برگزار شد.

شبکه المیادین با پوشش زنده راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران در این باره نوشت: همزمان با تشییع شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، راهپیمایی روز جهانی قدس در ۲۰۰۰ منطقه مختلف در ایران با شعار «طوفان الاحرار» برگزار شد.

این شبکه لبنانی سخنان سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس را نیز پوشش داد.

این شبکه نوشت که سردار سلامی وعده پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری ایران در دمشق را داد و گفت که هر تجاوزی به ایران بدون پاسخ نخواهد ماند.

خبرگزاری یمنی سباء در این باره نوشت: امروز جمعه راهپیمایی روز جهانی قدس در تمام استان‌های ایران برگزار شد و به‌طور همزمان مراسم تشییع پیکر شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق برگزار شد.

خبرگزاری روسیاالیوم نیز در گزارشی با اشاره به برگزاری روز جهانی قدس در مناطق مختلف ایران نوشت: شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی تصاویری از بیت‌المقدس، پرچم فلسطین و بنرهایی در حمایت از مردم فلسطین، غزه و طوفان الاقصی در دست داشتند.

در این گزارش آمده است: شرکت‌کنندگان در راهپیمایی شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر دادند و کشتار ارتش اسرائیل در نوار غزه را محکوم کردند.

این شبکه با اشاره به اینکه مسولان عالی‌رتبه در این راهپیمایی مشارکت کرده و بر حمایت از مردم فلسطین و غزه تاکید کردند، نوشت: در راهپیمایی تهران پیکر شهدای حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق نیز تشییع شد.

همچنین پایگاه خبری العهد در گزارشی نوشت: راهپیمایی روز جهانی قدس امروز جمعه راس ساعت ۱۰ صبح با شعار «روز قدس از طوفان الاقصی تا طوفان الاحرار» در شهرها و مناطق مختلف ایران برگزار شد.

این پایگاه خبری لبنانی ضمن پوشش سخنرانی سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت که پیکر شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق نیز در راهپیمایی تهران انجام شد.

پایگاه خبری مصر تایمز هم در تیتری نوشت: «با شعار از طوفان الاقصی تا طوفان الاحرار، راهپیمایی روز جهانی قدس در مناطق مختلف ایران برگزار شد».

این پایگاه خبری با اشاره به اینکه سردار سلامی سخنران اصلی این مراسم بود نوشت: پیکر شهدای حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق نیز در راهپیمایی تهران تشییع شد.

همچنین شبکه المنار در گزارشی به راهپیمایی گسترده روز جهانی قدس پرداخت و نوشت که هزاران نفر در نقاط مختلف ایران در این راهپیمایی شرکت کرده و شعارهایی در حمایت از غزه و فلسطین سر دادند.

این شبکه به تشییع پیکر شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق نیز اشاره کرد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها