سبحانی نیا در گفت‌وگو با «فردا»

برای آرامش خاطر جامعه به اقدامات عاجل دولت و مجلس نیاز داریم

کد خبر: 1284229

فعال سیاسی گفت: هم دولت و هم مجلس باید اقدامات عاجلی را در حوزه های مختلف اقتصادی انجام دهند تا جامعه نسبت به آینده آرامش خاطر پیدا کند.

برای آرامش خاطر جامعه به اقدامات عاجل دولت و مجلس نیاز داریم

گروه سیاست سایت فردا: اوضاع نابسامان اقتصادی بر کسی پوشیده نیست اما این اوضاع یک شبه به وجود نیامدند که بخواهند یک شبه برطرف شوند. باید به دولت زمان داد که گام به گام برنامه های اصلاح اقتصادی را پیش ببرد و قطار اقتصاد را به ریل اصلی بازگرداند. هر چند دولت تلاش هایی در سطح کلان انجام داده است اما آثار و نتایج آن هنوز در زندگی مردم به چشم نمی خورد، از این رو بسیاری از تحلیلگران و صاحب نظران سیاسی نسبت به تبعات ناامیدی مردم از آینده هشدار می دهند و معتقدند همانطور که دولت در سطح کلان اقتصادی تلاش می کند باید اقداماتی در سطح خرد اقتصاد نیز انجام دهد تا مردم نسبت به آینده امیدوار شوند.

حجت الاسلام حسین سبحانی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فردا درباره اقدامات ضروری اقتصادی برای امیدوار کردن مردم به آینده گفت: هرچند دولت از ثبات اقتصادی صحبت می کند اما شرایط اقتصادی خوب نیست، به طوری که بلافاصله بعد از سال جدید افزایش بی رویه قیمت ها را به ویژه در بازار ارز و طلا شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه نگرانی از اوضاع آینده در مردم وجود دارد، افزود: گرانی ها به ویژه در حوزه ارز در زندگی مردم تأثیر مستقیم می گذارد بنابراین هم دولت و هم مجلس باید اقدامات عاجلی را در حوزه های مختلف اقتصادی انجام دهند تا جامعه نسبت به آینده آرامش خاطر پیدا کند.

این نماینده ادوار مجلس با اشاره به تصمیم مجلس برای برگزاری جلسات ویژه رسیدگی به گرانی های بی رویه قیمت ارز اظهار کرد: مسئولان باید برای مدیریت اقتصاد کشور اهتمام بیشتری کنند. البته هم دولت و هم مجلس به نظر می رسد قصد انجام کارهایی را دارند تا آرامش به اقتصاد کشور برگردد.

وی با بیان اینکه دولت باید جدی تر به کنترل تورم و گرانی به پردازد، افزود: تلاش ها برای بهبود اوضاع اقتصادی باید به دور از شعارزدگی و وعده های غیرواقعی باشد. به عبارت دیگر طوری باید در این زمینه ها به تدوین و اجرای برنامه پرداخت که عملیاتی باشد.

سبحانی نیا گفت: امروز قیمت ها در دو بخش دلار و طلا ترمز بریده اند و نوسانات شدیدی را در بازار آنها شاهد هستیم. انتظار داریم بانک مرکزی اقدامات لازم را انجام دهد تا مردم در ماه های اول سال احساس نکنند که دولت بر امور اقتصادی کنترل و نظارتی ندارد. اگر اقدام مناسبی اندیشیده نشود قیمت ها در سایر بازارها همچون اقلام خوراکی، خودرو و مسکن نیز متلاطم خواهند شد.

فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به تبعات بی عملی دولت در حوزه کنترل گرانی ها افزود: انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم، همچنین سیر تحولات منطقه نیز بر کسی پوشیده نیست بنابراین وقتی در جامعه آرامش خیال نباشد جوسازی ها، فضاسازی ها و شایعه پراکنی ها بر نبض بازار اثر می گذارد و هر حرکت کوچکی می تواند به عاملی برای افسارگسیختگی قیمت ها و نارضایتی اجتماعی بدل شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها