نبویان: عملیات ایران در اراضی اشغالی دفاع مشروع بود

کد خبر: 1285442

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی پاسخ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به رژیم صهیونیستی را بر مبنای ماده ۵۱ منشور ملل متحد مشروع دانست و گفت: حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی جمهوری اسلامی در دمشق به معنای حمله به خاک ایران محسوب می‌شود.

نبویان: عملیات ایران در اراضی اشغالی دفاع مشروع بود

 نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی پاسخ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به رژیم صهیونیستی را بر مبنای ماده ۵۱ منشور ملل متحد مشروع دانست و گفت: حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی جمهوری اسلامی در دمشق به معنای حمله به خاک ایران محسوب می‌شود.

حجت الاسلام سیدمحمود نبویان در واکنش به پاسخ جمهوری اسلامی به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران دمشق، گفت: پاسخ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به رژیم صهیونیستی، مشروع بود چرا که حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی ایران در دمشق سوریه به معنای حمله به خاک ایران اسلامی محسوب می‌شود و طبق ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد داده شده است.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تشریح ماده ۵۱ منشور ملل متحد افزود: در صورتی که یک عضو سازمان ملل مورد تجاوز واقع شود، هیچ‌ یک از مقررات منشور ملل متحد به حق طبیعی دفاع مشروع لطمه وارد نخواهد آورد و اقداماتی که اعضاء برای اجرای حق دفاع مشروع به عمل می‌آورند، باید فورا به شورای امنیت اطلاع دهند.

نبویان با بیان اینکه وقتی فرماندهان و سربازان ایران اسلامی در سوریه مورد حمله صهیونیست‌ها قرار می‌گیرند، پاسخ به این رژیم باید قاطع انجام شود، تصریح کرد: در این پاسخ تمام دنیا متوجه شدند که قدرت جمهوری اسلامی چه میزان است.

وی ادامه داد: آمریکا، انگلیس و شوروی در جنگ جهانی به راحتی ایران را جولانگاه تاخت و تاز خود قرار دادند اما امروز جمهوری اسلامی برای نخستین بار در بزرگترین حمله پهپادی رژیم صهیونیستی را آماج حملات خود قرار داد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیش از ۳۰۰ موشک و پهپاد که به آسمان سرزمین‌های اشغالی شلیک شد، اضافه کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به صورت دقیق و هماهنگ از شهرهای مختلف کشور، به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی پاسخ دادند که نشان می‌دهد ایران نسبت به هیچ تعرض و تجاوزی از سوی هر کشوری، جریانی، گروهی یا اشغالگری نظیر رژیم صهیونیستی، مماشات نخواهد کرد و پاسخ محکمی به آنها خواهد داد.

نبویان رژیم صهیونیستی را شر مطلق و محور شرارت عنوان کرد و گفت: رژیم صهیونیستی با کمک آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه در غزه به جنایت‌های خود ادامه می‌دهد که سبب به شهادت رساندن بیش از ۳۵ هزار فلسطینی شد. اما به آمریکا و این خبیثان عالم پیام می‌دهیم اگر غلط دوباره‌ای تکرار کنند، پاسخ ایران کوبنده تر خواهد بود و تمام پایگاه‌های آمریکا در منطقه منهدم می‌شوند.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک دهها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها