حماس: تل‌آویو نمی‌تواند هیبت فرو ریخته خود را احیا کند

کد خبر: 1285803

یک عضو حماس به اشاره به اقدام تنبیهی ایران ضد رژیم صهیونیستی تاکید کرد که تل‌آویو شکست خورده و نمی‌تواند هیبت فروریخته خود را احیا کند.

حماس: تل‌آویو نمی‌تواند هیبت فرو ریخته خود را احیا کند

 غازی حمد عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در گفت و گو با پایگاه خبری المیادین واکنش نظامی ایران به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری این کشور در دمشق را حق مشروع تهران و اقدامی شجاعانه خواند و ادامه داد که حتی اگر اسراییل بخواهد به این حمله واکنش نشان دهد، معادله‌ها تغییر نخواهد کرد و تل آویو نمی‌تواند هیبت فروریخته خود را مجددا احیا کند.

این عضو حماس افزود که تصور اسراییلی‌ها مبنی بر اینکه واکنش نشان دادن به حمله ایران می‌تواند بازدارندگی برای آنها ایجاد کند، معادله‌ای اشتباه است. اسراییل امروز محاصره شده و منزوی و شکست خورده است و هر روز بیش از پیش قدرت و اعتبار خود را از دست می‌دهد و آمریکا نیز نمی‌تواند آن را از این باتلاق نجات دهد.

حمد در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرده که امیدوار است کشورهای عربی در مورد جنایت‌ها و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه از خود نشان دهند.

این مقام حماس در عین حال خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی از ۶ ماه قبل در غزه و در جنوب لبنان دچار شکست شده و نتوانسته جنگ را به نفع خود به پایان برساند یا دستاوردی از آن داشته باشد.

غازی حمد به مذاکرات دنبال شده در زمینه آتش‌بس نیز اشاره و تاکید کرد که موضع حماس در این خصوص مشخص است و حماس اصرار دارد مطالبه‌های خود را به عنوان یک بسته کامل دریافت کند و اجازه تجزیه یا مرحله‌ای شدن این مطالبه‌ها را نمی‌دهد.

وی ادامه داد که با وجود نرمشی که حماس در مذاکرات اخیر از خود نشان داد، از اینکه رژیم صهیونیستی در پیشنهاد اخیر چند پله مطالبه‌های خود را تشدید کرد، غافلگیر شد.

این عضو حماس تاکید کرد که میانجی‌ها به خوبی از موضع حماس اطلاع دارند و این نتانیاهو است که نمی‌خواهد جنگ غزه به پایان برسد.

مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها