علم‌الهدی: قدرتهای استکباری تنها زبان زور را می‌فهمند

کد خبر: 1285934

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: شرایط دنیا به گونه‎ ای است که غیر از قدرت نمایی، زبان دیگری بر دولت‎های استکباری اثر نمی‌کند. زبان زور تنها عاملی است که می‌تواند تهدیدات شرق و غرب عالم را خنثی و هجمه را به تعامل تبدیل کند.

 علم‌الهدی: قدرتهای استکباری تنها زبان زور را می‌فهمند

 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: شرایط دنیا به گونه‎ ای است که غیر از قدرت نمایی، زبان دیگری بر دولت‎های استکباری اثر نمی‌کند. زبان زور تنها عاملی است که می‌تواند تهدیدات شرق و غرب عالم را خنثی و هجمه را به تعامل تبدیل کند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، آیت‎ الله سید احمد علم‎ الهدی روز سه‌شنبه در دیدار با فرماندهان و جمعی از کارکنان رده ‎های مختلف ارتش منطقه شمال‎ شرق افزود: اگر زور داشته باشید، آمریکا عقب نشینی می کند، شورای امنیت واکنش شما را به رسمیت می شناسد، مسیرهای اقتصادی شما امن می شود و از سیاست گرفته تا تجارت شما رشد می کند اما اگر خلاف این بود و ملت ضعف داشت، باید هر لحظه برای یک توطئه، یک خدعه و یک برنامه تخریبی آماده باشد.

وی ادامه داد: شما به چشم دیدید در جریان جنگ غزه و نسل کشی مظلومان فلسطینی، آمریکایی‎ها با کمال وقاحت می‎ گفتند با تمام قوا پشت اسرائیل هستند و حمایت می‎ کنند، اما اکنون که نیروهای مسلح ما پاسخ مشروع به آنان دادند، همان آمریکای مستکبر با ادعای حاکمیت بر دنیا و قدرت برتر نظامی اش، می گوید ما دفاع نظامی از اسرائیل نداریم بلکه دیپلماتیک دفاع می ‎کنیم. این چیزی جز عقب نشینی مفتضحانه نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه عملیات موشکی اخیر بزرگترین ضربه بر پیکر اسرائیل بود، افزود: این عملیات کاری کرد که این ها دیگر هرگز نتوانند در منطقه و جهان کمر راست کنند.

به گفته وی، در وضع کنونی جامعه جهانی، اگر شما زور داشته باشید حرفتان را می فهمند و دشمن بدخواه شما عقب نشینی می کند، اما اگر زور نداشته باشید باید آماده دریافت ضربه، خسارت و تلفات باشید.

وی ادامه داد: چه کسی امروزه باور می‎ کند مجامع بین‎ المللی می توانند مدافع یک ملت باشند و کاری از پیش ببرند؟ کدام تنش و تقابل در عالم بوده که تاکنون سازمان ملل توانسته آن را حل و فصل کند؟ از قضیه اوکراین گرفته تا تنش‎های راهبردی شرق عالم و ماجرای غزه، در هر موقعیت نتیجه ای جز اثبات ناکارآمدی مجامع بین المللی را ندیده ایم و حقیقت حکایت از آن دارد که سازمان ملل، شورای امنیت و قطعنامه ها، همه افسانه است.

آیت الله علم الهدی با تأکید بر اینکه پوشالی دانستن هیمنه آمریکا به باور رایج ملت ایران تبدیل شده است، اظهار کرد: جریانی به نام محور مقاومت که امروزه در منطقه ایجاد شده، اگر ۱۰ موشک از ایران به سمت مواضع جریان استکبار شلیک شود، ۵۰ موشک از سرزمین‎های اسلامی آن ها را همراهی خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: یک عده ساده اندیش هستند که می گویند نیروهای مسلح که اسرائیل را کوبیدند، این عمل فکر نشده بود، در حالیکه باید چشم باز کنند ببینند سرانجام این عملیات کاری کرد آمریکایی ها به صراحت بگویند مدافع نظامی نیستند و دفاع از اسرائیل را در میدان دیپلماسی دنبال می کنند. این عقب نشینی آمریکایی‎ها اگر تنها دستاورد عملیات وعده صادق باشد، بازهم طراحی و برنامه ‎ای معقول، حساب‎ شده و موثر بود./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها